УКРАЇНА ВИСТУПИЛА ОДНИМ ІЗ СПІВЗАСНОВНИКІВ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ МИСТЕЦТВ "ТРАНС/МІСІЯ"


У польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE). польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE).
Україна виступила одним із співзасновників Міжнародного фестивалю мистецтв "ТРАНС/МІСІЯ"
У польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE).
 

 
Під цим документом поставили свої підписи директори шістьох театрів із зазначених міст Польщі, України, Словаччини, Чехії, Угорщини та Литви : Театру імені Ванди Семашкової  вЖешові, Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Кошицького державного театру, Національного Моравскосилезского театру в Остраві, Театру  імені Міхая Чоконаї в Дебрецені, Драматичного театру імені ЮозасаМілтініса та  Музею-Замку в Ланьцуті.
 

 
Українську делегацію на церемонії підписання Декларації представляли начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, генеральний директор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк, а також директор-розпорядник цього театру Тарас Лисак.
 

 
На церемонії були присутні численні представники влади та громадськості з цих країн. Кожен з директорів з установчої декларації прочитав шматок на своїй рідній мові. Під час церемонії також був офіційно представлений логотип фестивалю. Перша фестивальна подія відбудеться в Жешуві в серпні 2018 році і кожного року подорожуватиме до наступного міста-партнера. Ця подія  буде присвячена сотій річниці закінчення Першої світової війни, звідси назва: «1918. І початок кінця ".
 

 
За словами генерального директора Національного театру імені Марії Заньковецької АндріяМацяка, цей Фестиваль буде яскравим прикладом відновлення багатокультурних національних толерантних традицій, які впродовж багатьох років були ознакою життя мешканців цих прикордонних територій і народів країн загалом.
 

 
«Міжнародний фестивальний рух – одна з найпоширеніших форм культурного співробітництва між країнами і є надзвичайно важливим для розвитку театрального мистецтва. На фестивалях утворюється особливий міжкультурний простір спілкування, що безсумнівно сприяє взаємозбагаченню театральних культур, їх входженню у загальноєвропейський контекст. Важливим є те, що Фестиваль буде розвиватися у контексті співпраці країн Вишеградської групи, яка спрямована на євроінтеграцію, що є одним з пріоритетних завдань, яке сьогодні ставить перед собою Україна, а також доброго друга нашої держави – Литви. Українське Міністерство культури із задоволенням долучиться до заходів, пов’язаних з його організацією», - зазначив під час свого виступу  начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш.
 

 
Головною метою Фестивалю є його міждисциплінарність: програма охоплюватиме різні види мистецтва, а театральні вистави будуть поєднуватися з мистецькими презентаціями, освітньою діяльністю, дискусіями, концертами, зустрічами з художниками, лекціями та науковими конференціями.  Амбітні плани організаторів передбачають вихід програми фестивалю за межі стін закладів культури у різні локації та різні середовища, розширення громадського простору для мистецтва.
Формат Фестивалю передбачає, що такі події будуть проходити по черзі в кожному з партнерів проекту, таким чином, всі учасники згодом виступатимуть в якості його організатора, ініціатора ідеї проведення та змісту.

Джерело: 

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=245249674
 
Міністерство Культури України
 
Польська преса: