TRANS/MISIE 2019. Театр представив дві вистави.


Національний театр ім. Марії Заньковецької взяв участь у черговому Міжнародному фестивалі мистецтв TRANS/MISIE, який триває у словацькому місті Кошице з 8 до 14 вересня.
Відкриття цієї мистецької події відбулось на площі перед Державним театр м. Кошице. В ньому взяли всі керівники театрів з Словаччини (Кошице), Чехії (Острава), Польщі (Ряшів), Литви (Тракай), Угорщини (Дебрецен) та України (Львів), які в червні 2017 року в польському містечку Ланцуті біля Ряшева підписали Меморандум про його заснування.
Партнерів проекту єднає спільність державних кордонів, що сприяює взаємним культурним обмінам. Його метою є регіональна комунікація і прикордонна  співпраця в галузі мистецтв

Однією з умов фестивалю є проведення його кожного року в іншому місті та країні, що дозволяє сформувати спільний простір, спонукати до створення нових мистецьких проектів. Головною програмною засадою є багатогранність в галузі мистецтва (драма, опера, кіно, фотографія, перформанс тощо).

З цього виникла і сама назву фестивалю. TRANS - символізує розмиття кордонів та формування нового спільного простору без обмежень. MISIE – означає місію укріпленні ролі мистецтва у повсякденному житті громад не лише на місцевому рівні, а й на загальнодержавному.Перший фестиваль приймали Театр ім. Ванди Сємашкової і місто Жешув в Польщі в серпні 2018 року. Національний театр імені Марії Заньковецької і місто Львів будуть організаторами фестивалю в 2022 році.

Андрій Мацяк – генеральний директор-художній керівник театру: «Ми без вагань погодились на пропозицію польських та словацьких колег стати одним із засновників цього багатокультурного фестивалю. Це, без сумніву, неоціненний досвід для комунікації і в галузі мистецтва, і в налагодженні людських добросусідських відносин. Ми вже працюємо над тим, щоб відмінно, як і належить Львову та  нашому Національному театрові прийняти гостей та подарувати львів’янам тиждень високого мистецтва від нас і наших сусідів».

В українські дні на фестивалі для словацького глядача та гостей міста Кошице було представлено дві вистави: «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» за кіносценарієм Івана Миколайчука (режисер-постановник Вадим Сікорський) та «Катерина» Тараса Шевченка (режисер-постановник Богдан Ревкевич). З вітальним та вдячним словом до заньківчан і публіки звернувся генеральний директор Державного театру Кошице, українець за походженням Ігор Догович.

Наступного року черговий етап фестивалю TRANS/MISIE відбудеться в Литві у місті Тракай.
 
 
ПРЕС-СЛУЖБА ТЕАТРУ.

Офіційна сторінка фестивалю - https://www.trans-misie.sk/
Світлини - Bohdan Dohovi?, Miroslav Vacukla