Відкриття Міжнародного фестивалю мистецтв TRANS/MISJE


Першою акцією Міжнародного фестивалю мистецтв TRANS/MISJE було відкриття виставки "Мистецтво, що бореться" в Музеї-Падаці в Ланьцуті. Кожна з країн учасниць представила по чотири зображення, які б символізували боротьбу їхніх народів за незалежність.

Театр ім. Марії Занбковецької сформував зображення на основі своїх чотирьох вистав: "Невольник" Тараса Шевченка, "Пропала грамота" Івана Миколайчука, "Український буржуазний націоналіст" Галини Тельнюк та "Безодня" Ореста Огородника.
Від нашого театру на відкритті були присутні Генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк, провідний майстер сцени, професор, Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, народний артист України Богдан Козак та координатор участі театру у фестивалі директор-розпорядник Тарас Лисак.

Тарас Лисак, Богдан Козак, Андрій Мацяк


Кожний з учасників представив свою тематичну виставку. Від української сторони таким доповідачем був Богдан Козак.Богдан Козак також взяв участь в круглому столі - дискусії "Історія та культура як джерело формування національної ідентифікації".Завершився день офіційним відкриттям в Підкарпатській філармонії в Жешуві. Усі шесторо керівників театрів на рідних мовах проголосили фестиваль відкритим. Андрій Мацяк подякував ініціаторам та організаторам за пророблену величезну роботу та висловив впевненість у тривалому житті цього фестивалю, який, нагадуємо, Львів прийматиме у 2023 році.
 

ПУБЛІКАЦІЇ

https://dzieje.pl/kultura-i-sztuka/otwarcie-miedzynarodowego-festiwalu-sztuk-transmisje