101 сезон Заньківчани розпочинають участю в європейському фестивалі TRANS/MISJE


На завершення канікул театри з великих 6-ти європейських міст, яких поєднує близькість до кордонів, запрезентують у Жешуві старанно підібрану й вишукану мистецьку програму.
Буде подія цікавою не лише для поціновувачів театру, а й інших галузей мистецтва. Мистецькі акції проекту будуть доступними на теренах міста, зокрема на відкритих майданчиках для загального огляду.
Перша редакція фестивалю організована в Жешуві та в Ланьцуті 25-31 серпня цього року.
Фестиваль матиме характер імпрези циклічної. Наступний етап фестивалю TRANS/MISJE відбудеться в одному з 6-ти міст партнерів-організаторів.

Загалом 2018 рік – 100-та річниця встановлення нового порядку у Європі після Першої Світової війни. Тому перший етап фестивалю має символічну назву «1918 – кінець та початок».
Міжнародний мистецький фестиваль TRANS/MISJE створений з ініціативи театру імені Ванди Сємашкової в Жешуві, а також закордонних партнерів: театрів Словаччини, Чехії, Угорщини, України та Литви, а також Музею Замку в Ланьцуті в якості почесного партнера.
Партнерські міста проекту поєднує прикордонне розташування, яке сприяє взаємному культурному обміну.
Головною програмною засадою TRANS/MISJE є інтердисциплінарність у  сфері мистецтва. Проект сконцентрований на презентації різноманітних театральних форм (театр танцю, ляльковий театр, опера, перформанс), а також інших галузей музики, танцю, малярства, фотографії, фільмів.
 
40 подій, 6 країн, 1 місто
 
Спеціально до фестивалю в Жешуві підготовані події передпрем’єрного характеру. Театри-партнери представлять мистецькі акції, які є популярними в їхніх країнах. Багато культурних видовищ буде показано поза межами театру. Серед виставок можна буде побачити роботи малярські роботи художників Студії Пластичної з литовського міста  Трок.
В галереї BWA свою працю презентуватиме Йозеф Надь (Josef Nadi), народжений в угорській діаспорі Сербії, французький танцюрист, хореограф, артист візуального мистецтва та фотограф.
В кінотеатрі ЗОРЗА буде відбуватися цикл «Проекція свободи», який презентує сучасні фільми, присвячені національній самоідентифікації і шляху країн до волі. Також на різних майданчиках міста, як і в Клубі Фестивальному, щоденно можна буде послухати музику: джазову, фольклорну, хіп-хоп, класику, розважальну,  яка відображатиме традиції країн та народів.
В рамках фестивалю TRANS/MISJE відбудуться також зустрічі та розмови з письменниками, артистами, закордонними гостями, а також покази вистав для наймолодших глядачів.
Готель Жешув та галерея Жешув є офіційними партнерами фестивалю.
 
 На відкритті фестивалю були присутні Генеральний директор- художній кервіник театру Андрій Мацяк,  директор- розпорядник театру Тарас Лисак та Народний акртист України, лауреат премії ім. Т. Шевченка Богдан Козак. Також Богдан Козак взяв участь в дискусії про національну тотожність і він залишився на весь час фестивалю як почесний гість.
 
Програма участі НАУД Театру
ім. Марії Заньковецької у фестивалі TRANS/MISJE:
 
На відкриття фестивалю відбуває генеральний директор-художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв Андрій Мацяк та лауреат Шевченківської премії, професор, народний артист України Богдан Козак.
 
 
30 серпня о 18.00 – «Катерина» за творами Т. Шевченка (режисер Б. Ревкевич)
31 серпня о 10.45 – відкриття фотовиставки львівського капелана Андрія Дуди під назвою «Сили збройні України. Воїни Світла».
31 серпня о 11.00 – фільм «Сліпий» (режисер Б. Ревкевич) та проект-перформанс «Герої України»
31 серпня о  18.00 – концерт оркестру та запрошених солістів під назвою «Зірки в очах твоїх», диригент з. а. України Богдан Мочурад.
 
                                                                                                                                                                              Леся Кічура 
Публікацї: