Прем'єра  Буна


Віра Маковій


Найближчі вистави: 25 Жовтня 18:00 / 06 Листопада 18:00 / 11 Листопада 18:00 / 22 Листопада 18:00 /

Соціальна драма з діалектом
Тривалість — 01:30
Прем'єра відбудеться 25 Жовтня 2020 року

РежисерІгор Білиць
ХудожникБогдан Поліщук
Помічники режисераТетяна Когут, В'ячеслав Жуков

Дійові особи та виконавці

Буна Олександра Бонковська народна артистка УкраїниІрина Швайківська заслужена артистка України 
Орися Наталія БоймукСвітлана Мелеш 
Митро Максим МаксименкоБогдан Ревкевич 
Петро Володимир ПантєлєєвІван Довгалюк 
Пантелеймон Зоряна ДибовськаМар’яна Кучма 
Тітка Фрузіна Ольга БакусНаталія Лісова заслужена артистка України 
    Сюжет п’єси побудований на основі реальної історії родини з Буковини. Драматургиня, описуючи життя персонажів, зобразила українське село на межі глобалізації з існуючими пограничними станами: бідності і уявлення про заможність, убогості культури та прагнення до нематеріальних благ цивілізації. Головна героїня твору – Буна (з буковинського діалекту «бабуся») – уособлює українські традиції, забобони, вірування. Вона жива представниця людини, що ввібрала в себе національну пам’ять з її автентичністю та «скелетами в шафі». Як сказала режисерка Олена Роман: «Буна - це гостро схоплений Вірою образ України, яка пройшла через радянську добу і не загубила коріння».
    Події в житті персонажів п’єси розвертаються так, що старенькій Буні доводиться самотужки виховувати дев’ятнадцятирічну онуку Орисю. Але це виховання для сучасної людини виглядає жорстким: Буна контролює ледь не кожен крок онуки. Орися – нове покоління, котре вже не може жити в межах традиційних консервативних форм, але як жити по новому вона ще не знає. Лише увесь час мріє поїхати до столиці, вступити в університет. Натомість вона переживає руйнацію мрій і, коли вже доходить до межі відчаю, відважується на відчайдушний крок – їде на заробітки до Сполучених Штатів.
     Якою вона повернеться і чи повернеться взагалі – питання які знаходять розв’язку в п’єсі, але для більшості сучасної молоді вони лишаються відкритими.