Заньківчанський кавер-гурт "The Rohies" дав 10 концертів в зоні АТО


З 29 березня до 5 квітня 2016 року музичний кавер-гурт «The Rohies», який складається з акторів Національного театру ім. Марії Заньковецької та соліст Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Олег Лихач здійснили концертну культурно-мистецьку акцію містами Луганської та Донецької області.

В програмі, яка називалась «Сонцясхід», пролунали кавер-версії відомих пісенних композицій популярних українських та західних виконавців, власні пісні, а також відомі оперні та естрадні твори.

Творча делегація театрів дала чотири концерти для місцевих мешканців в мм. Сєвєродонецьк (31.03, концертна зала музичної школи №1), Сватове (01.04, районний Народний дім),  Краматорськ (02.04, Палац культури Новокраматорського машинобудівного заводу) та Кремінна (03.04, районний Народний дім).

Перебування на Сході спільно з театром організовував 58 будинок офіцерів (м. Львів). Згідно з узгодженим з Генеральним штабом ЗСУ планом-графіком  творча група дала шість концертів військовим, які виконують своє завдання в зоні проведення Антитерористичної операції. Концерти відбулись для десантників, артилиристів, військових медиків поблизу населених пунктів Авдіївка, Штормове, Лисичанськ, Сватове, Сєверодонецьк та Новгородка. А директор будинку офіцерів Віталій Провозін і волонтер Ірина Дзьоба разом з артистами привезли потрібні воякам речі та продукти. 

Театром налагоджені нові зв’язки з управліннями культури та туризму Луганської та Донецької облдержадміністрацій, відділами культури Сватівської та Креміннецької райдержадміністрацій, міського відділу культури Сєвєродонецької міськради. Завдяки їх сприянню та злагодженій роботі виступи для мешканців цього краю пройшли в переповнених залах і за належної підтримки. Всі концерти відбулися на безоплатній основі. Фінансування проведення культурно-мистецького заходу було здійснено за рахунок Національного театру ім. Марії Заньковецької (з поступлень за статтею «безповоротна фінансова допомога), 58 будинку офіцерів та фінансової допомоги благодійників.

Учасники проекту нагороджені грамотами місцевих органів влади та командуванням Антитерористичної операції.

Досягнуто домовленості про продовження співпраці як в рамках запровадженого Міністерством культури України загальнонаціонального проекту «Український Донбас» так і на рівні обласних органів влади.

З учасниками культурно-мистецької акції одразу по поверненню зустрілися керівники Львівської обласної ради, на якій Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин запевнив, що депутати передбачать участь заньківчан та друзів в заходах цього представницького органу, спрямованих на розвиток культурної інтеграції та співпраці Львівщини та Донбасу.

Національний театр ім. Марії Заньковецької і надалі братиме участь в таких проектах, залучатиме до цього широкі кола громадськості, волонтерів, благодійників. Адже, за словами очевидців цих концертів і з військової, і з цивільної сторін, такі зустрічі є чи не найважливішим кроком національно-патріотичного виховання та єднання громадян України на засадах довіри та загального успішного розвитку всього культурного простору держави Україна.

Керівництво та колектив театру, учасники карет-гурту "The Rohies" висловлюють подяку усім небайдужим льв'янам, меценатам, які допомогли здіснити цю поїздку, а також усім донеччанам та луганчанам, командуванню АТО за організацю прийому гастролюючої групи на Сході України.
 

ПУБЛІКАЦІЇ

Благодійний концерт гурту «The Rohies» в м.Краматорськ  |  Прес-центр штабу АТО  03.04.2016

Артисты из Львова понравились краматорчанам   http://vp.donetsk.ua/ 03.04.2016

Заньківчани подякували Олександрові Ганущину  |  http://www.oblrada.lviv.ua/  05.04.2016 

Кавер Гурт Роги у Сєвєродонецьку   |   Телекомпания "СТВ"  05.04.2016 

Гурт «Роги» Львівського театру ім. Марії Заньковецької повернувся зі сходу України  |   
http://day.kyiv.ua/  06.04.2016

“The Rohies”: "Схід Сонця"   |  http://svatovo.ws/   07.04.2016

З гастролей із зони бойових дій повернувся львівський кавер-гурт «Роги»  |  http://zaxid.net/  05.04.2016

Львівський гурт «Роги» возив на схід України десять концертів  |   http://www.times.lviv.ua/ 06.04.2016
 
Свілини: Ірина Дзьоба, Тарас Лисак