Театр виступив в Малазі перед українською діаспорою


Співпраця поміж Національним театром ім. Марії Заньковецької та українськими громадами країн світу впродовж останнього року значно посилилась. Поширюється і географія гастрольних поїздок. З 28 квітня до 2 травня 2015 року на запрошення Громадського об'єднання "Майдан Малага" та за підтримки Консула України в м. Малага Олега Власенка заньківчани презентували своє мистецтво українцям Іспанії. 

Активісти ГО "Майдан Малага" займають активну громадянську позицію з початку революційних подій Євромайдану. 3 березня 2015 року у Львові біля пам'ятника Тарасу Шевченку освячено реанімобіль, придбаний за власний кошт українцями Малаги, який представники діаспори скерували в зону бойових дій АТО. 

Ініціаторами, щодо запрошення нашого театру для виступу перед українцями в Іспанії, стали саме вихідці із Західної України. Тому і театрально-концертна програма була спеціально до цих гастролей сформована відповідним чином.

29 квітня в концертній залі La Cochera Cabaret (м. Малага) театр спочатку представив виставу-жарт з життя львів'ян в 20-х років XX сторіччя "Тільки у Львові - Бум, Пім, Пім" (режисер-постановник Вадим Сікорський, художник-постановник Наталія Тарасенко). В другій частині дійства заньківчани презентували компіляцію вистав "Гуцулка Ксеня" та "Небилиці про Івана", яка була переплетена з популярними піснями у виконанні аматорського театрального кавер-гурту "The Rohies". На завершення вечора вщерть заповнений зал виконав разом із заньківчанами "Ой у лузі червона калина"

30 червня кавер-гурт "The Rohies" виступив на центральному майдані міста Малаги - Площі Конституції -  з сольним концертом в акустичному форматі.

1 травня відбувся 4-й традиційний футбольний турнір серед українських команд Іспанії, а разом з ним, і свято борщу та сала. Численна українська громада зі всієї Іспанії зібралась в передмісті Малаги - Бенальмадені. Свято завершилось великим гала-концертом самодіяльних виконавців і заньківчанського гурту "The Rohies". 

Всі кошти, зібрані
 за ці три дні, активістами ГО "Майдан Малага" будуть особисто передані в кінці травня на лікування поранених українських військових у Військово-медичний клінічний центр західного регіону в м. Львові.

Загалом виступ театру на іспанській землі був захоплено сприйнятий і українцями, і іспанцями. Зі словами вдячності до гастрольної трупи та до керівництва театру звернувся Консул України в Малазі Олег Власенко, а директор з організаційних питань найбільшого в Малазі Театру Сервантеса Мігель Гальєго Міллан запросив наш колектив взяти участь в традиційному театральному фестивалі в січні 2016 року.

На цих гастролях нашу трупу супроводжували знімальні групи 5-го та 24 каналу. Їхні підсумкові репортажі можна переглянути нижче.

До нових зустрічей!

 


Публікації


"Актори театру ім. Марії Заньковецької зіграли у футбол з іспанськими українцями"  |  http://zaxid.net, Тимофій Федорець, 02.05.2015

"Заньківчани повернулися з гастролей сонячною Іспанією"(відео)   |   "Головні новини Львова", Оксана Сенишин, 06.05.2015

"Українська громада в Іспанії допомагає військовим в зоні АТО"(відео)  |
  
"Головні новини Львова", Марічка Крижанівська, 07.05.2015

"Львівський театр ім. Заньковецької поїхав в іспанію збирати гроші на армію"(відео)  |  "5 канал", Ольга Петрів, Ян Доброносов, 04.05.2015

"Українці в Іспанії затоптали прапор т. з. "Новоросії"(відео)  |   "5 канал", Ольга Петрів, Ян Доброносов, 05.05.2015
Світлини: Алла Архипенко, Ян Доброносов, Тарас Лисак