Фото: Людмила Чижович
Тепер і колеги з Польщі привезли свої найкращі вистави, аби презентувати їх львівському глядачеві і долучитися до вітань колег-ювілярів.
Польський театр ім. Арнольда Шифмана у Варшаві 21 і 22 грудня радує львів’ян виставами «Школа дружин» і «Емігранти». «Школа дружин» — сучасне прочитання комедії Мольєра, де, як стверджує французький режисер Жак Лассаль, з великою приємністю перекладаються нюанси французької літератури на польську вразливість. Виконавець головної ролі – Анджей Северин, який є також генеральним директором  і художнім керівником Польського театру ім. Арнольда Шифмана у Варшаві, зазначив, що його колеги зворушені тим, що мають змогу грати на заньківчаській сцені. Пан Анджей розповів, що їх давно запрошували на гастролі до Львова, але за браком коштів вони не могли здійснити цю поїздку. Аби привітати заньківчан і нарешті презентувати дві свої вистави, польських акторів підтримали Міністерство культури Польщі, Прем’єр-міністр та Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. «Буває в житті всяке, — каже Анджей Северин, — іноді дощить, іноді світить сонце. Ми приїхали сюди, аби світило сонце».
Генеральний директор Театру ім. Марії Заньковецької Андрій Мацяк особисто їздив до Варшави, аби запросити польських колег до Львова і зробити все можливе, щоб ці гастролі відбулися. Пан Андрій також проанонсував наступні гастролі: в середині березня 2018 року заньківчан вітатиме Вільнюський театр, а в травні – Театр ім. Янки Купали з Мінська.

21.12.17, Людмила Пуляєва-Чижович, "Високий Замок"