"Наталка Полтавка" у Краматорську 4-5 червня 2019р.

Гастролі театру у місті Краматорськ з оперетою "Наталка Полтавка" 4 та 5 червня.

Заньківчани зіграють дві вистави на міжнародному фестивалі TRANS/MISIE у Словаччині!

З 8 до 14 вересня у місті Кошице ( Словацька Республіка), проходитиме 2 Міжнародний фестиваль мистецтв «TRANS/MISIE» участь у якому бере Національний театр імені марії Заньковецької, як один із засновників цієї міжнародної події. Цьогорічним організатором є Державний театр в Кошице. 
https://www.trans-misie.sk/2019/06/23/i-mykolajcuk-bajky-o-ivanovi-najdene-v-malovanej-truhlici-s-napismi/
https://www.trans-misie.sk/2019/06/23/t-sevcenko-katarina/
ПРЕС-СЛУЖБА ТЕАТРУ

Участь у фестивалях та нагородження

Осінь у заньківчан видалася дуже плідною на участь у фестивалях та повернення додому із нагородами.

"Блазні мимоволі" у Рівному (15-16 липня 2014 року)

      Театр імені Марії Заньковецької, як і належить колективу зі Львова, відомий своїм вмінням втиснути у будь-який свій проект соціально-політичну нотку. У комедії «Блазні мимоволі», прем'єра якої відбулася торік, увесь сюжет навіть в анонсі пишуть «із життя бюджетної інтелігенції».

Наша "Катерина" на сцені Литовського національного драматичного театру.

     16-17 жовтня пройшли Дні культури України в Литовській Республіці в рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, у яких взяли участь Заньківчани, показавши у Вільнюсі виставу «Катерина». Проект відбувся за сприяння Міністерства культури України й Міністерства культури Литовської Республіки.
16-17 жовтня пройшли Дні культури України в Литовській Республіці в рамках святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, у яких взяли участь Заньківчани, показавши у Вільнюсі виставу «Катерина». Проект відбувся за сприяння Міністерства культури України й Міністерства культури Литовської Республіки.

Вистава «Катерина» режисера Богдана Ревкевича добре зарекомендувала себе в Україні, отримавши чотири відзнаки «Тернопільських театральних вечорів. Дебют-2013», прийнявши участь у Фестивалі молодої режисури імені Леся Курбаса у Києві, а також була вже представлена за кордоном, а саме, відбулися гастролі театру імені Марії Заньковецької у Мюнхені (Німеччина) й Оструді (Польша).

Гастрольний візит вистави «Катерина» став унікальним, адже вперше у своїй історії Заньківчани відвідали Литву. Вільнюс зачарував красою, а глядачі, серед яких дві третини – українська діаспора – теплим прийняттям гостей. На сцені шість гарних жінок, які оповідають історію української дівчини, скривдженої, але гордої та вільної – це зачаровує й змушує мандрувати вигинами української душі. Колись Катерину легендарно грала зірка світової сцени й патронеса театру Марія Заньковецька, тому демонстрація саме цього твору є добрим вибором для знайомства з українською культурою загалом, й театром імені Марії Заньковецької зокрема.

Крім «Катерини» у рамках проекту відбулись «Шевченківські читання» українською та литовською мовами за участі українських письменників Павла Вольвача й Сергія Грабара, а також литовського поета Владаса Бразюнаса.
На виставі були присутні Міністр культури України Євген Нищук, Міністр культури Литовської Республіки Шарунас Бірутіс, Посол України в Литовській Республіці Валерій Жовтенко. Квіти від Міністерства культури України Заньківчани піднесли до меморіальної дошки Кобзареві й традиційно виконали гімн нашої держави.

Театр імені Марії Заньковецької висловлює подяку за допомогу в організації гастролей Міністерству культури України, колективові Литовського Національного драматичного театру Литви на чолі з директором Мартінасом Будрайтісом. Тепер львів’яни очікують на приїзд провідного литовського актора Юозаса Будрайтіса, який стане гостем Заньківчанського вечора. 

http://www.teatras.lt/lt/naujienos/naujienos/naujiena/pranesimai-spaudai/ukrainos_nacionalinio_dramos_teatro_trupe_atvyksta_i_vilniu/

Євген Нищук зустрівся з Міністром культури Литви Шарунасом Барутісом

http://www.zankovetska.com.ua/repertoire/small_stage/kateryna.html

 

"Блазні Мимоволі" в Мукачево та Ужгороді 28-29 листопада

      Львівський театр ім. М.Заньковецької бліц-гастролями на Закарпатті прикрасив останній вік-енд осені.
      Зрештою, підзаголовок привезеної цього разу комедії «Блазні мимоволі…» цілком відповідає соціальним настроям, а значить аншлаг був забезпечений апріорі. «З життя бюджетної інтелігенції» у комічному стилі – втомлена політичними стресами, перманентними загрозами і економічним колапсом театральна публіка сподівалася на відгук зі сцени.

Заньківчани покажуть "Наталку Полтавку" у м. Сватове Луганської області

      Ми, Заньківчани, віримо у нашу українську армію й прагнемо підтримувати її своїм мистецтвом. 11 грудня у м. Сватове Луганської області ми два рази зіграє «Наталку Полтавку» І. Котляревського. Серед глядачів чекаємо на військовослужбовців та мешканців міста. Сподіваємося, що зможемо підтримати бойовий дух наших воїнів, хочемо, аби їх наша вистава зігріла у ці холодні грудневі дні…
 
      Організатор заходу – Львівське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України, за фінансової підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації. 

До 200-тя з дня народження Т.Г. Шевченка кияни побачили виставу "Катерина"!

    2 грудня 2014 р.  о 19.30  на сцені  Національного  академічного  театру російської драми ім. Лесі Українки  в рамках мистецької акції «Віч-на-віч з Кобзарем»,  відбулася вистава Національного академічного українського театру ім. М. Заньковецької «Катерина», за однойменною поемою Тараса Шевченка. Режисер-постановник вистави Богдан Ревкевич. Захід відвідали шановані гості з Міністерства Культури України, представники мисцецьких кіл, студенти мистецьких вузів тощо. Також цей вечір був особливим, бо у залі сиділи воїни, які відстоювали нашу державу на Сході. Завдяки київським волонтерам хлопці мали змогу переглянути виставу.
    Фотозвіт.
Олеся Галканова
Перс-служба театру

Гастролі оркестру театру в м. Любліні

    Оркестр Національного театру ім. М. Заньковецької під керівництвом з. а. України Богдана Мочурада запрошено на урочисті заходи присвячені 24-й річниці Дня Незалежності України в місті Любліні (Республіка Польща). 
    Поїздка здійснюється на запрошення  Генерального консульства України в місті Любліні (Республіка Польща).
 
Олеся Галканова
 Прес-служба

Гастролі Івано-Франківського театру

20 та 21 квітня 0 18.00 в приміщенні Національного театру імені Марії Заньковецької відбудуться гастролі Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка. 

20 квітня - феєрія-бурлеск "Енеїда" http://kasa.in.ua/eneida-lviv

21 квітня - "Оскар і рожева пані" Е. Е. Шмітта http://kasa.in.ua/vystava-oskar-i-rozheva-pani-lviv