Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет

Німецькі науковці опублікували дослідження про поширення коронавірусу в різних приміщеннях. Результати виявилися несподіваними.

Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет
Фото: dpa
За підрахунками берлінських науковців, заразитися в заповненому на третину театрі важче, ніж під час походу в супермаркет

Німецькі науковці опублікували дослідження про поширення коронавірусу в різних приміщеннях. Результати виявилися несподіваними.

З 1 березня в Німеччині після довгої перерви відчинилися перукарні. Поки що крамниці (за винятком супермаркетів і, залежно від регіону, квіткових та будівельних), фітнес-клуби, басейни, ресторани, театри і кіно залишаються зачиненими. Що вже може працювати, а де ймовірність заразитися занадто висока? Нове дослідження з Німеччини розкриває несподівані факти.
У різних приміщеннях - різні ризики
Припустімо, ви перебуваєте в одному місці з людиною, інфікованою коронавірусом. Імовірність того, заразитеся ви чи ні, залежить відразу від декількох факторів, і йдеться не тільки про носіння масок. Наприклад, якщо театральний зал або музей буде заповнений лише на 30%, а всі глядачі сидітимуть у масках, ризик заразитися коронавірусом удвічі менший, ніж під час походу в супермаркет. Похід в театр за таких умов дослідники Берлінського технічного університету (Technische Universität Berlin) оцінили як навіть більш безпечний, ніж візит до перукаря. До місць з найвищим ризиком зараження, за їхніми даними, належать середня школа (за умови, що учні будуть без масок, а класи будуть повними), офіси зі співробітниками без масок і фітнес-клуби з відвідувачами в масках. Під час розрахунків вони виходили з того, що приміщення провітрюють, а учасники дотримуються соціальної дистанції та правил гігієни.
За одиницю підрахунку ризиків взяли індекс репродукції (R). Якщо інфікована людина перебуває в приміщенні й може заразити максимум одну людину, R дорівнюватиме одиниці. Якщо ймовірність зараження дуже низька, то індекс репродукції становить менше одиниці. Умови, за яких R більше одиниці, можна вважати сприятливими для поширення коронавірусу. До них належать ресторани, фітнес-клуби, басейни, школи та офіси на кількох людей. Неважливо, заповнені вони наполовину або ще менше, носять маски відвідувачі чи ні.
При цьому дослідники Берлінського технічного університету не розглядали варіанти коронавірусу з різними мутаціями. Вважають, що вони здатні поширюватися набагато швидше. Науковці підкреслюють, що їхні дані - не абсолютна оцінка ризиків, а оцінка умов відносно одне одного. Поки що наукових даних занадто мало, щоб точно стверджувати, що, наприклад, перукарні небезпечніше театрів. Однак ці дані можуть допомогти в розробці подальшої стратегії відкриття ресторанів, крамниць і спортивних установ у Німеччині.

Джерело: Українська служба DW

Орест Огородник в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ​​​​​​​​

Орест Огородник, актор та режисер в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ​​​​​​​​  Любові Ступчук.
 

Таїсія Литвиненко в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Народна артистка України Таїсія Литвиненко в програмі Любові Ступчук  #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ телеканалу ПравдаТут.

“Любов це…” – версія від оркестру Театру Марії Заньковецької

Цього року в день всіх закоханих, 14 лютого 2021 року, оркестр Театру Марії Заньковецької, під орудою народного артиста України Богдана Мочурада запропонує всіх на концерт під назвою “Любов це…”.

Вадим Сікорський в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Від мрії про професію військового льотчика до журналіста, геолога та врешті актора та режисера. Пошук себе, події, що змінили вибір професії, переживання, амбіції, становлення, переусвідомлення, особисте життя. Про це та більше дізнаєтеся від заслуженого діяча мистецтв України Вадима Сікорського у проекті #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Назарій Московець в проєкті «CityArtShow»

Заслужений артист України Назарій Московець розповів про роботу над роллю у новій виставі театру "Конотопська відьма" у проєкті  "CityArtShow" на радіо Вголос.

Вадим Сікорський в проєкті «CityArtShow»

 Режисер - постановник, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський в проєкті  «CityArtShow» на радіо "Вголос" розповів про роботу над новою виставою "Конотопська відьма" за повістю Г. Квітки-Основ’яненка.
 

Євген Нищук зібрав майже 170 тисяч гривень для лікування Олеся Федорченка

В неділю, 2 грудня 2018 року, в Театрі імені Марії Заньковецької  міністр культури Євген Нищук зіграв благодійну моновиставу “Момент кохання”. Всі зібрані кошти передали на лікування актора-заньківчанина Олеся Федорченка.

Театр ім. Марії Заньковецької оголосив “Відкриття 103 театрального сезону”

Вже цієї п’ятниці, 4 вересня 2020 року,  Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької запрошує на «Відкриття 103-го театрального сезону». Відкриють його виставами «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка на Великій сцені та прем’єрою – «Життя P.S.» за В. Бурлаковою на Камерній сцені.

Фатум бути емігрантом