Німецькі науковці про коронавірус: театр безпечніший за супермаркет

Німецькі науковці опублікували дослідження про поширення коронавірусу в різних приміщеннях. Результати виявилися несподіваними.

Орест Огородник в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ​​​​​​​​

Орест Огородник, актор та режисер в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ​​​​​​​​  Любові Ступчук.
 

Таїсія Литвиненко в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Народна артистка України Таїсія Литвиненко в програмі Любові Ступчук  #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ телеканалу ПравдаТут.

“Любов це…” – версія від оркестру Театру Марії Заньковецької

Цього року в день всіх закоханих, 14 лютого 2021 року, оркестр Театру Марії Заньковецької, під орудою народного артиста України Богдана Мочурада запропонує всіх на концерт під назвою “Любов це…”.
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у Львові. Фото: Ксенія Янко
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької у Львові. Фото: Ксенія Янко

Я зустрівся з паном Богданом і розпитав його про концертну програму та несподіванки, які чекають на відвідувачів.

– Пане Богдане, для закоханих і не тільки 14 лютого завжди знаковий день. Що ви приготували для них у концертній програмі?
– До дня закоханих ми підготували програму і для тих, хто уже закоханий, і для тих, хто, можливо, хто ще шукає своє кохання, тому що саксофон, як інструмент, асоціюється з коханням. Ми вибрали програму «Найкращі мелодії саксофона. Мелодії про кохання». Соло – заслужений артист України, саксофоніст Андрій Вакула, але поруч з ним будуть працювати заслужена артистка України Лідія Остринська і актор нашого театру Роман Гавриш, котрі будуть співати українські пісні і світові хіти, присвячені темі кохання.
«Ритми Різдва» запрошують до Театру імені Марії Заньковецької
Симфонічний оркестр, керівник Богдан Мочурад
– Які композиції зможуть почути і побачити глядачі і чи буде вже традиційний сюрприз в концертній програмі?
– Сюрпризом стане те, що супроводжувати концерт буде поезія молодої львівської поетеси Ілони Ельтек-Верхівської, яку буде читати Надія Шепетюк. Звучати будуть надзвичайно відомі та популярні мелодії, такі як: «Besame Mucho», «Strangers in the night», «I Will Survive», «Тиша навкруги», «Трояндовий цілунок» і багато інших. Мелодії, які в кожного є на вусі, але можливо люди не знають їх назв. Вони є дуже популярні і тому, я думаю, що кожен глядач, який прийде в зал знайде свою мелодію, яка буде промовляти до його серця. Такі мелодії, які хочеться слухати із заплющеними очима. Будуть і запальні, римові, коли, можливо, захочеться потанцювати, коли два серця будуть битися в унісон в тому самому ритмі музики. Програма надзвичайно різноманітна, але дуже цікава і насичена. Планується двадцять композицій та поезія, яка об’єднує номери в загальне ціле.
– Чи плануєте задіяти акторський склад Театру в концертній програмі?
–  Акторський склад задіяний мінімально, бо буде більший акцент на музику, на саксофон, що особливо подобається жіночій частині, вони мліють від самого тембру саксофона. Тим більше Андрій Вакула майстер виконання на саксофоні і кожна композиція буде іншою, іншим звуком, іншою подачею. А допоможуть нам наші колеги актори.
Оркестр Театру Марії Заньковецької
Оркестр Театру Марії Заньковецької
– На що в цьому році Ви зробили акцент в концертній програмі?
– Якогось спеціального шоу не буде. Ми хочемо вразити людей майстерністю виконання і емоційністю. Це буде один-єдиний концерт і ті люди, які прийдуть в наш театр на нього ніколи не пошкодують. Оскільки все зроблено для того, щоб в них був гарний настрій і щоб ті почуття закоханості їх супроводжували як мінімум рік.
Ну що ж, ще є трохи часу щоб встигнути придбати квитки, а їх цього разу біде вдвічі менше через карантинні обмеження, і зробити справжнє свято своїй половинці.

Роман Метельський, Фотографії старого Львова, 31.01.2021

Вадим Сікорський в програмі #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Від мрії про професію військового льотчика до журналіста, геолога та врешті актора та режисера. Пошук себе, події, що змінили вибір професії, переживання, амбіції, становлення, переусвідомлення, особисте життя. Про це та більше дізнаєтеся від заслуженого діяча мистецтв України Вадима Сікорського у проекті #BACKSTAGEОСОБИСТОСТІ

Назарій Московець в проєкті «CityArtShow»

Заслужений артист України Назарій Московець розповів про роботу над роллю у новій виставі театру "Конотопська відьма" у проєкті  "CityArtShow" на радіо Вголос.

Вадим Сікорський в проєкті «CityArtShow»

 Режисер - постановник, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський в проєкті  «CityArtShow» на радіо "Вголос" розповів про роботу над новою виставою "Конотопська відьма" за повістю Г. Квітки-Основ’яненка.
 

Євген Нищук зібрав майже 170 тисяч гривень для лікування Олеся Федорченка

В неділю, 2 грудня 2018 року, в Театрі імені Марії Заньковецької  міністр культури Євген Нищук зіграв благодійну моновиставу “Момент кохання”. Всі зібрані кошти передали на лікування актора-заньківчанина Олеся Федорченка.

Театр ім. Марії Заньковецької оголосив “Відкриття 103 театрального сезону”

Вже цієї п’ятниці, 4 вересня 2020 року,  Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької запрошує на «Відкриття 103-го театрального сезону». Відкриють його виставами «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка на Великій сцені та прем’єрою – «Життя P.S.» за В. Бурлаковою на Камерній сцені.

Фатум бути емігрантом