Федору Стригуну виповнюється 80!

Творчий шлях Федора Миколайовича триває вже п’ятдесят вісім років (з них 54 — у Театрі ім.М.Заньковецької), а його акторські і режисерські досягнення вважаються художнім обличчям національного театру. Понад сто ролей у театрі і понад двадцять — у кіно, сімдесят одна  постановка на театральних підмостках Львова, Івано-Франківська, Тернополя і Луцька. Серед особливих заслуг Стригуна — вистави за творами незаслужено забутого композитора Ярослава Барнича — «Шаріка» та «Гуцулка Ксеня»...

У Львові представили нову постановку вистави – за братами Чапеками

«Із життя комах», а саме таку назву має спектакль, передпрем’єрний показ якого відбувся учора, 8 листопада, у Театрі ім. Марії Заньковецької, – однойменна п’єса Карела Чапека, написана у співавторстві зі старшим братом Йозефом, в якій через світ комах показані смисли людського буття.
 

«Втягувати глядачів у внутрішній конфлікт — катастрофа»

Відверта розмова з генеральним директором і художнім керівником Театру імені Марії Заньковецької Андрієм Мацяком.

За лаштунками: що відбувається у театрі імені Марії Заньковецької

Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю генерального директора - художнього керівника Національного театру ім. Марії Заньковецької Андрія Мацяка інформаційному агенству Дивись.info

 

У Львові відроджують Заньківчанські вечори

24 березня у Львівському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбудеться перший весняний Заньківчанський вечір за участі мовознавця, професора, директора інституту української мови НАН України Павла Гриценка.

Орест Огородник: З впевненістю можу сказати, що я щасливий чоловік

До Всесвітнього дня театру, який святкують 27 березня, Гал-інфо спеціально для своїх читачів зустрілось з надзвичайно талановитим актором та режисером театру ім. Марії Заньковецької Орестом Огородником, аби познайомитись ближче.

Відбулась прес-конференція з нагоди відкриття 102 - го театрального сезону

30 серпня, відбулася прес-конференція з нагоди початку сезону в Національному театрі імені Марії Заньковецької. 
Відбулась прес-конференція з нагоди відкриття 102 - го театрального сезону


Про плани та очікування щодо нового сезону розповів генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк.
«Можливо, не зможу відкрити всі секрети, адже ми ще маємо справу з авторськими правами, а щодо деяких питань ведемо перемовини. Проте деяки цікавинки вже можемо впевнено анонсувати», - зазначив Андрій Мацяк.
Колектив театру планує відвідати фестиваль Транскордонного співробітницва в Кошице, що в Словаччині.
«Веземо туди вистави «Небилиці про Івана» та «Катерину». А вже у 2023 році акторські трупи з Литви, Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини завітають до Львова зі своїми творчими напрацюваннями. Варто зауважити, що програма передбачає виступи оркестрів, музикантів, виставки художників та інше. А також ми плануємо відвідати наших колег з театру імені Івана Франка, який невдовзі святкуватиме своє сторіччя», - зазначає Андрій Мацяк.
Режисер-постановник Вадим Сікорський разом з художником-постановником Наталією Тарасенко розповів про першу прем‘єру «Із життя комах», яку глядачі зможуть відвідати вже у листопаді.«Звичайно, ми всі хвилюємося, адже небагато людей знайомі з творами Карела Чапека, втім ми намагатимемося зробити все, що в наших силах, аби захопити глядача творчістю цього митця», - зауважив Вадим Сікорський.
Також режисер Олексій Кравчук розповів про свої плани на постановку п'єси за твором французького сучасника всесвітньо відомого письменника Еріка-Еммануеля Шмітта «Фредерік, або Бульвар Злочину». Цю роботу на сцені театру Заньковецької він присвятить своєму батькові, який був актором, і також усім своїм колегам. «Актори - це не люди, це посередники між людьми та богами. І цю точку зору я хочу показати в композиції».Також про нову роботу розповів сценограф, з. д. м. Польщі Олександр Оверчук. Саме зараз він працює над виставою «Площа Святої Трійці» (монодрама для трьох фіналів) за мотивами «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою» Б. Шульца. Показана ця вистава буде не на сцені театру, а в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія терору» у Львові.
«Твори Бруно Шульца – це література з найвищої полиці світової класики. Вона є складною та вибагливою. Ми мусимо працювати з такою літературою. Мусимо ставити різні завдання перед собою. До початку роботи мене спонукало місце – музей «Територія терору» і те, що він є у Львові. Адже саме такий заклад дає можливість вивести постановку в іншу площину. У музеї зокрема зберігаються матеріали нашого легендарного актора Богдана Коха –в’язня концтаборів, є фонограма спогадів. Також є спогади нашого корифея Бориса Міруса. Тож я відчув, що цей музей, неначе просить посвячення саме такою театральною роботою. Для нас ця робота дуже радісна в плані співпраці», – розповів на зустрічі Олександр Оверчук.
Зауважимо, що всі 3 анонсовані прем’єри: «Із життя комах» К. Чапека (режисер В. Сікорський), «Фредерік, або Бульвар злочину» Е. Е Шмітта (режисер О. Кравчук), «Площа Святої Трійці» за мотивами творів Б. Шульца (інсценівка, постановка, сценографія О. Оверчук) глядачі зможуть побачити ще до Нового року.

                                                                                                                                                                                                текст-  Гал-інфо, фото - Тарас Валько 
Публікації:

З нагоди відкриття нового театрального сезону в Національному академічному українському драматичному театрі ім.. Марії Заньковецької відбулася пресконференція  | Високий замок, 30.08.2019, Людмила Пуляєва
 

Літній антракт закінчився: театр Заньковецької готовий дивувати  |  Гал-інфо, 30.08.2019

Три прем`єри до нового року обіцяють заньківчани  |  Фотографії старого Львова, 01.09.2019

Театр Заньковецької відкриває 102-й театрльний сезон (відеосюжет каналу НТА)

"Заньківчани" відкривають новий сезон (відеосюжет каналу ПравдаТУТ)


 


Про авантюрне львівське кіно: Як заньківчани знімають новий фільм «WUNDERKIND»

«У школі, коли дізналися, що хочу бути актором, дивилися на мене як на дивака»

Розмова з актором-заньківчанином Олегом Сікиринським — про театр, особисте життя і «Капустяний Оскар»

Рівно за тиждень на сцені нашого театру гастролюватиме литовський театр.

Неймовірна версія «Бориса Годунова» О. Пушкіна