Театр розпочав вихід з карантину.

 Сьогодні Національний театр ім. Марії Заньковецької провів свій перший репетиційний день у належний «карантинний» спосіб  та отримав у подарунок маски для багаторазового використання. Благодійником даної акції став Міжконфесійний проєкт «Екуменічний Комітет Медичної та Соціальної Допомоги». 

"Змінимо країну разом" - театр поїде на Схід

Театр ім. Марії Заньковецької переміг у Конкурсі культурних обмінів між закладами Львівської, Луганської і Донецької областей “Змінимо країну разом”.
Театр ім. Марії Заньковецької переміг у Конкурсі культурних обмінів між закладами Львівської, Луганської і Донецької областей “Змінимо країну разом” від Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. В межах реалізації цього проєкту партнерства театр представить восени виставу "Останній Гречкосій" (режисер та драматург Орест Огородник) у місті Краматорськ на сцені Міського палацу культури ім. Леоніда Бикова та місті Сєвєродонецьк на сцені Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Сцена з вистави "Останній гречкосій"

Виставу "Останній Гречкосій" було обрано свідомо, адже вона є зображенням загальноукраїнської ситуації очима галичанина: режисер говорить про продаж землі українською родиною. Через образ землі він апелює до традицій, що прив’язані до циклів природи, до зборів урожаю, які є основою нашої національної ідентичності. Сюжет є впізнаваний як для східних так і для західних регіонів України. Постановка має багату гастрольну історію містами західної України: Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці. У 2011 році отримала гран-прі на фестивалі Тернопільські театральні вечори, а у 2012 році перемогла на фестивалі Коломийські представлення. Сюжет є впізнаваний як для східних так і для західних регіонів України.

Зазначимо, що Національний театр імені Марії Заньковецької вже не вперше за останні шість років  як з власної ініціативи, так і у межах програми Міністерства культури України  “Український Донбас”, гастролює у Донецькій та Луганській областях. У місті Сватове Луганської області Театр двічі представив виставу “Наталка Полтавка” та відвідав це ж місто одразу після трагічних подій (вибухів боєприпасів на військових складах) з виставою “Сватання на Гончарівці”, котру презентував для військових, а ввечері того ж дня для сватівчан. Виступи заньківчанського кавер-гурту The Rohies захисники України змогли побачити впродовж 2015-2018 рр. у понад десятку місць дислокації військових частин на Сході, в тому числі і на самій передовій, а також цивільні мешканці Сватового, Сєвєродонецька, Бахмута, Кремінної.
Партнерами  Національного театру ім. Марії Заньковецької у реалізації цього проєкту є Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр та Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

Загальна вартість проєкту становить 248 тис. грн. (з них 150 тис. грн за рахунок коштів Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”).

Програма “Змінимо країну разом” - це про обійми, рукостискання, розмови людей, розділених сотнями кілометрів, але об’єднаних любов’ю до нашої держави.» - розповіла Галина Литвин, виконавча директорка Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна”.
 
 

Вітаємо Наталію Поліщук-Московець!

Вітаємо Наталію Поліщук-Московець з присвоєнням почесного звання заслуженої артистки України!
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №491/2020 від 9 листопада 2020 року.

Результати конкурсу на заміщення вакантної посади «артист драми ІІ категорії»

За результатами проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади «артист драми ІІ категорії» державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», рішенням конкурсної комісії переможцем конкурсу було визнано Пантелєєва Володимира Леонідовича (протокол від 27.08.2018 р.)
 
Прес-служба театру

Відео анонс вистав театру 22-31 травня 2019 р.

Відеоанонс вистав театру 12-16 вересня 2016 р.

TRANS/MISIE 2019. Театр представив дві вистави.

?Національний театр ім. Марії Заньковецької взяв участь у черговому Міжнародному фестивалі мистецтв TRANS/MISIE.

Листопад вистав Вадима Сікорського - анонс.

Гастролі театру у Києві!

За підтримки міністерства культури України 14 та 15 листопада 2018 року гастролі театру у Києві. 

Відеоанонс вистав театру 18-25 листопада 2018 р.