Театр розпочав вихід з карантину.

 Сьогодні Національний театр ім. Марії Заньковецької провів свій перший репетиційний день у належний «карантинний» спосіб  та отримав у подарунок маски для багаторазового використання. Благодійником даної акції став Міжконфесійний проєкт «Екуменічний Комітет Медичної та Соціальної Допомоги». 

"Змінимо країну разом" - театр поїде на Схід

Театр ім. Марії Заньковецької переміг у Конкурсі культурних обмінів між закладами Львівської, Луганської і Донецької областей “Змінимо країну разом”.

Вітаємо Наталію Поліщук-Московець!

Вітаємо Наталію Поліщук-Московець з присвоєнням почесного звання заслуженої артистки України!
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №491/2020 від 9 листопада 2020 року.

Результати конкурсу на заміщення вакантної посади «артист драми ІІ категорії»

За результатами проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади «артист драми ІІ категорії» державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», рішенням конкурсної комісії переможцем конкурсу було визнано Пантелєєва Володимира Леонідовича (протокол від 27.08.2018 р.)
 
Прес-служба театру

Відео анонс вистав театру 22-31 травня 2019 р.

Відеоанонс вистав театру 12-16 вересня 2016 р.

TRANS/MISIE 2019. Театр представив дві вистави.

?Національний театр ім. Марії Заньковецької взяв участь у черговому Міжнародному фестивалі мистецтв TRANS/MISIE.
TRANS/MISIE 2019. Театр представив дві вистави.
Національний театр ім. Марії Заньковецької взяв участь у черговому Міжнародному фестивалі мистецтв TRANS/MISIE, який триває у словацькому місті Кошице з 8 до 14 вересня.
Відкриття цієї мистецької події відбулось на площі перед Державним театр м. Кошице. В ньому взяли всі керівники театрів з Словаччини (Кошице), Чехії (Острава), Польщі (Ряшів), Литви (Тракай), Угорщини (Дебрецен) та України (Львів), які в червні 2017 року в польському містечку Ланцуті біля Ряшева підписали Меморандум про його заснування.
Партнерів проекту єднає спільність державних кордонів, що сприяює взаємним культурним обмінам. Його метою є регіональна комунікація і прикордонна  співпраця в галузі мистецтв

Однією з умов фестивалю є проведення його кожного року в іншому місті та країні, що дозволяє сформувати спільний простір, спонукати до створення нових мистецьких проектів. Головною програмною засадою є багатогранність в галузі мистецтва (драма, опера, кіно, фотографія, перформанс тощо).

З цього виникла і сама назву фестивалю. TRANS - символізує розмиття кордонів та формування нового спільного простору без обмежень. MISIE – означає місію укріпленні ролі мистецтва у повсякденному житті громад не лише на місцевому рівні, а й на загальнодержавному.Перший фестиваль приймали Театр ім. Ванди Сємашкової і місто Жешув в Польщі в серпні 2018 року. Національний театр імені Марії Заньковецької і місто Львів будуть організаторами фестивалю в 2022 році.

Андрій Мацяк – генеральний директор-художній керівник театру: «Ми без вагань погодились на пропозицію польських та словацьких колег стати одним із засновників цього багатокультурного фестивалю. Це, без сумніву, неоціненний досвід для комунікації і в галузі мистецтва, і в налагодженні людських добросусідських відносин. Ми вже працюємо над тим, щоб відмінно, як і належить Львову та  нашому Національному театрові прийняти гостей та подарувати львів’янам тиждень високого мистецтва від нас і наших сусідів».

В українські дні на фестивалі для словацького глядача та гостей міста Кошице було представлено дві вистави: «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» за кіносценарієм Івана Миколайчука (режисер-постановник Вадим Сікорський) та «Катерина» Тараса Шевченка (режисер-постановник Богдан Ревкевич). З вітальним та вдячним словом до заньківчан і публіки звернувся генеральний директор Державного театру Кошице, українець за походженням Ігор Догович.

Наступного року черговий етап фестивалю TRANS/MISIE відбудеться в Литві у місті Тракай.
 
 
ПРЕС-СЛУЖБА ТЕАТРУ.

Офіційна сторінка фестивалю - https://www.trans-misie.sk/
Світлини - Bohdan Dohovi?, Miroslav Vacukla
 
 

Листопад вистав Вадима Сікорського - анонс.

Гастролі театру у Києві!

За підтримки міністерства культури України 14 та 15 листопада 2018 року гастролі театру у Києві. 

Відеоанонс вистав театру 18-25 листопада 2018 р.