Театр розпочав вихід з карантину.

 Сьогодні Національний театр ім. Марії Заньковецької провів свій перший репетиційний день у належний «карантинний» спосіб  та отримав у подарунок маски для багаторазового використання. Благодійником даної акції став Міжконфесійний проєкт «Екуменічний Комітет Медичної та Соціальної Допомоги». 

Днями директор-розпорядник театру Тарас Лисак відзначив ювілей – 50-річчя з дня народження!

Перегляд архівних вистав онлайн!

Запрошуємо на перегляд архівних вистав театру!


Сватання на Гончарівці

Григорій Квітка-Основ'яненко

Режисер — народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка — Федір Стригун;
Художник — народний художник України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка — Мирон Кипріян.
 
Прем'єра відбулася 5 грудня 2009 року.
 


Політ над гніздом зозулі

Кен Кізі, Дейл Вассермен

режисер- Вадим Сікорський,
художник - Мирон Кипріян,
композитор - Іван Небесний.

У ролі Рендла МакМерфі - Януш Юхницький.

Дійові особи та виконавці:

Бромден - Олександр Кузьменко, Сестра Ретчед - Л. Никончук, Дейл Гардінг - Orest Garda, Біллі Біббіт - О.Сікиринський, Скенлон - В. Яковенко, Чезвік - М.Максименко, Раклі – Гаврилів Ігор, Кенді Стар - Л.Остринська та інші.

Прем’єра відбулась 2 лютого 2002 року.
 


Ромео і Джульєтта в кінці листопада

Ян Отченашек та Ярослав Балік

Режисер - Алла Бабенко
Художник – Людмила Боярська

До вашої уваги постановка Алли Бабенко «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашека та Я. Баліка, яку знають і люблять львів’яни, адже вистава у репертуарі театру вже 9 років і має свого глядача.
«Львівська пошта»: «…вистава є світлою та легкою. Гра акторів – цікавою та веселою, а діалоги багаті на фрази, які заслуговують називатися крилатими. Ось до прикладу: “Кохання у зрілому віці – не безхмарне”, “Я співаю погано, зате довго”, “Старість нас не жалкує”, “У житті кожен грає свою роль”, “Після 40 теж живуть”».
 
у головній ролі Карела – Євген Федорченко,
у ролі Марії – Олександра Гуменецька (на відео), також цю роль виконує Любов Боровська❤.

ДИВИТИСЬ ОНЛАЙН


Неаполь – місто попелюшок

Наталія Ковалик

Режисер – Федір Стригун,
Художник – Михайло Михащук

у ролі Сеньйори Лучії – Таїсія Литвиненко, Марії – Наталія Лань. Також на відео: Галя – Лідія Остринська, Сеньйор Ніколо – Степан Глова, Роберто – Орест Гарда, Лола – Альбіна Сотникова та інші заньківчани

Прем’єра відбулася 21 вересня 2002 року.
 
  


Історія коня

інсценізація Марка Розовського за повістю Льва Толстого "Холстомєр"

Режисер – Вадим Сікорський
Художник – Мирон Кипріян

Незважаючи на вікову різницю, обидва виконавці головної ролі коня Холстомєра– Януш Юхницький та Юрій Хвостенко (на відео) - були органічними, перетворивши виставу до певної міри і на свою власну сповідь. Сєрпуховской у виконанні Богдана Козака дивував молодечим запалом і азартом (на час виконання ролі йому було під 70,, за три появи на сцені легкими штрихами вимальовував життя свого героя, ставлячи необхідні режисерові акценти: Сєрпуховской ходить над прірвою, може поставити на карту все заради дрібниці, радіє життю за келихом у товаристві гарної жінки.

Прем'єра відбулась 31 січня 2009 року
 


Житейське море

Іван Карпенко-Карий

Режисер - Алла Бабенко та зірковий склад виконавців – Федір Стригун, Таїсія Литвиненко, Володимир Глухий, Володимир Максименко, Вадим Яковенко, Галина Давидова та інші - зробили цю постановку незабутньою, а студія «Укртелефільм» зафіксували її красу телеверсією.
 
Прем’єра відбулася 17 грудня 1981 року.

ДИВИТИСЬ ОНЛАЙН
 


Два дні… Дві ночі…


Дипломна вистава, перша постановка на Великій сцені представника молодшого покоління режисури театру ім. Марії Заньковецької Богдана Ревкевича, учня Богдана Козака (акторство) та Федора Стригуна (режисура).
Вже тоді, у 2008-му, Богдан привернув до себе увагу і невдовзі одна за одною у його режисурі з’являлися нові постановки, що і сьогодні мають попит у глядача: «Полліанна» Е.Портер (2010 р.), «Катерина» Т.Шевченка (2012 р.), «Труффальдіно з Бергамо» К.Гольдоні (2017 р.). Останні дві «свіжі» роботи 2020-го року на Камерній сцені – «До тебе в сни…» та «#Антонич_Ми» - впевнені, ще не всі бачили, тому після карантину – не пропустіть.

А зараз – згадаймо, як все починалося! «Два дні… Дві ночі…» - «сучасна фантазія навіяна трагедією «Ромео і Джульєтта» з елементами сучасного «переспіву» шекспірівської трагедії – американського мюзиклу «Вестсайдська історія».


 


Бояриня 

Леся Українка
 
Режисер - постановник Григорій Шумейко.
Художник – НаталіяРуденко-Краєвська,
Композитор – Юрій Саєнко.

У головних ролях – Марія Шумейко, Юрій Хвостенко, Ірина Швайківська, Наталія Боймук та ін.

Прем'єра відбулась 4 квітня 2009 року
 
 


Мила моя, люба моя

Орест Огородник

Пропонуємо до перегляду ексклюзив від Ореста Огородника – вистава «Мила моя, люба моя…» (2002 р.) на Камерній сцені була серед перших постановок актора, режисера, драматурга, постановки якого сьогодні користуються неабиякою популярність у львів’ян.

Обом театральним професіям Орест Огородник вчився на курсі у Федора Стригуна – й за спектром тематичного нахилу, й за методологією режисерської роботи він є послідовником свого вчителя. Ціла серія вистав - «Криза», «Останній гречкосій», «Блазні мимоволі», «Безодня», «Соло для мідних труб», а також «Мила моя, люба моя…» - поставлені режисером за власними драматичними творами з майже однаковим успіхом у публіки, що є безпрецедентним явищем театрального сьогодення. Також звертався Орест Огородник до української класичної драматургії, поставив «Сто тисяч» та «За двома зайцями», остання з яких є у діючому репертуарі заньківчан й її, як і «Кризу», «Останнього гречкосія», «Соло для мідних труб» - можна після карантину переглянути на сцені.
 


Хелемські мудреці


«Хелемські мудреці» М.Гершензона, 2006 р. – комедія-притча від режисера Вадима Сікорського. Художник – Мирон Кипріян, композитор – Іван Небесний, ролі виконують: Орест Гарда, Олег Сікиринський, Ігор Гаврилів, Ярослав Мука, Олександра Люта, Януш Юхницький та інші заньківчани.
 

 


Валентин і Валентина


2006 рік – час наповнення театру ім. Марії Заньковецької талановитою молоддю – акторами-випускниками, учнями Федора Стригуна та Богдана Козака. Алла Бабенко, вже людина літня, відчула силу молодості – поставила
цю п’єсу, задіявши нове покоління заньківчан поряд із досвідченими майстрами. І не помилилась – отримала необхідну енергетику для «свіжої», й,водночас, глибокої вистави. Що таке любов, щастя, чи існують вони взагалі?

«Дослідниками» такого пошуку режисер робить «зграю» молодих людей. Й не дивлячись на змалювання жорстоких реалій нашого життя, обрамлення їх сумною піснею - «Але ти не та…» – краху ілюзій не відбувається.
 
У ролях: Наталія Боймук, Назарій Московець, Ірина Швайківська, Альбіна Сотникова, Олександра Бонковська, Любов Каганова, Любов Боровська,Олександр Норчук, Ярослав Мука, Юрій Хвостенко, Мирослава Солук,Олександра Люта, Андрій Сніцарчук, Христина Гриценко, Орест Гарда та інші.
 


Концерт "Презентація Благодійного фонду ім. М. Заньковецької"

 
Ми пишаємося тим, що у нашій творчій сім’ї є неймовірний Оркестр під керівництвом народного артиста України Богдана Мочурада.

Пропонуємо Вам переглянути та послухати концерт-презентацію Благодійного Фонду ім. М. Заньковецької, який відбувся 12 грудня 2011 року.

Участь у концерті взяли: оркестр та актори театру ім. Марії Заньковецької, вокальна формація "Піккардійська терція", Олександр Божик, Олег Лихач, Павло Табаков, "ЛМЦ "Веселі Черевички". Ведучі - Альбіна Сотникова та Юрій Цвєтков.

Про оркестр театру

Без сумніву, оркестр театру ім. Марії Заньковецької - один з найкращих театральних оркестрів України. Колектив став автором багатьох концертних програм, які з незмінним успіхом презентувались як в Україні, так і за кордоном, був учасником багатьох міжнародних фестивалів.

Репертуар оркестру надзвичайно різноманітний: класична музика (Вівальді, Данці, Крамарж, Моцарт, П'яцолла), народні мелодії (українські, румунські, балканські, єврейські, латиноамериканські та інші.), джазові композиції и хіти світової естради.

Колектив є автором 8 компакт дисків: «Зірки в очах твоїх», "Фаворити львівських муз", "Трояндовий цілунок", "Квіти ромена", "5.Найкраще", «Творча сила», «Спасибі музика тобі», «Мелодії літньої ночі».

В 2009, 2011, та 2014 роках ставав лауреатом Гран-прі ІІ, IV, VII міжнародних фестивалю фольклору, музики та мистецтва "Подляска октава культур" в Білостоку (Польща), в 2010 році VI Міжнародного фестивалю „Plai Natal” (Молдова), у 2018 році взяв участь у фестивалі «Трансмісія» (Жешув).

В 2008 році оркестр розпочав унікальний проєкт «Відчинилося життя», в якому в його супроводі виступають кращі незрячі виконавці України. Від часу заснування проєкту відбулося понад 80 концертів, у яких взяли участь польські, литовські, шведські, білоруські, молдовські, інші виконавці. Концерти відбувалися у всіх обласних центрах України, також у Швеції, Угорщині, Польщі, Молдові, Білорусі, Литві. Зараз Оркестр з цим проєктом має запрошення до Італії.
 

Кайдашева сім'я

І.Нечуй-Левицький

«Кайдашева сім’я» - ще одна непересічна робота режисера Вадима Сікорського, з якою ми пропонуємо Вам познайомитися. 
Інсценівка Г. Макарчука за І.Нечуєм-Левицьким (07.11.2003), художник – Мирон Кипріян, композитор - І. Небесний. У ролях: Кайдаш – Януш Юхницький, Кайдашиха – Людмила Никончук, Мелашка – Надія Шепетюк, Мотря – Лідія Остринська, Лаврін – Ярослав Кіргач, Карпо – Віталій Гончаренко, Кум – Ігор Гаврилів. 
Вистава – філософський твір. У порівнянні з відомою повістю, яка насичена колоритними сценами побуту, яскравим гумором, автор інсценівки та режисер залишає лише трагедійне. Конфлікт розгортається у двох вимірах: наявному – звичаї, побут, будні – тло оповіді, що стає причиною непорозумінь між поколіннями та двома гілками однієї сім’ї, й ідейному – одвічне протистояння добра і зла, питання моралі, віри, любові, дружби, родинних цінностей.
Софія Роса, «Просценіум», 2005 р.: «Вистава Вадима Сікорського про людську дріб’язковість, егоцентризм. Перша сцена так званого “діялогу” Кайдаша і Кайдашихи. Герої розмовляють, не чуючи один одного, кожен веде свій монолог. Інсценізація Г.Макарчука і вистава Вадима Сікорського за жанром драма, однак режисер максимально загострює кути зіткнення, змушує зазвучати її трагічно. Адже не за мотовило сваряться Кайдашиха з Мотрею, і не за воли вдарив батька Карпо. Конфлікт приховано глибше. Це навіть не боротьба за владу і право господарювання в хаті, це протистояння різних поколінь, одне з яких виросло в рабстві, на панщині (це Кайдаш і Кайдашиха), а інше – їхні діти, що народилися вільними, панами і господарями для самих себе. І не дійдуть вони компромісу, бо хоч жили разом, проте виросли в різних світах. Це герої–антагоністи, непримиренні в своїх поглядах, тому й перетворили своє подвір’я на справжнє поле битви. З цього пекла, рефреном, наче відлуння, нанизуються на дисонансні звуки тихі, мирні слова Г. Сковороди: “Де згода в сімействі, там мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона”».
 
 


Гуцулка Ксеня 

Я.Барнич 

«Гуцулка Ксеня» - улюблена вистава львів’ян, яка була у репертуарі театру майже 20 років!
Режисер – Федір Стригун, художник – Мирон Кипріян. У ролях: Валентина Мацялко, Ярослав Мука, Євген Федорченко, Богдан Козак, Таїсія Литвиненко, Юрій Брилинський, Наталія Лісова, Василь Коржук, Марта Кулай, Олександр Норчук та інші заньківчани сердечко
Звернувшись до цього твору в 1997 році (а ще двома роками раніше до «Шаріки») Федір Стригун повернув українському глядачеві невідомий широкому загалу пласт культури твори найвідомішого міжвоєнного композитора Ярослава Барнича. Після Другої світової війни Барнич емігрував до Німеччини, згодом у США, а на батьківщині його ім’я було заборонене та забуте.
Тетяна Осадчук: «Режисер відстоював думку, що оперети Барнича мають багато алюзій на п’єси Імре Кальмана і великою мірою вони є «світлим» матеріалом, в якому перемагають любов, добро, людяність, глибина почуттів. Новаторством Федора Стригуна було і введення в оперету максимально відмінного від попередніх символічного образу німого скрипаля, сумні очі якого “захоплювали в полон глядацьке серце”.
Разом з акторським ансамблем режисер  втілив у опереті «Гуцулка Ксеня» правдиві, яскраво народні характери та домігся органічного поєднання дії. Любов Ф. Стригуна до українського фольклору бачимо  в цій опереті в етнографічній сценічній панорамі: гуцульське вбрання (вишивані сорочки, запаски, сподні, кептарі, чільця, капелюхи, онучі та капчурі), запальні танці горян, гуцульський діалект, колоритні сцени українських залицянь, неповторна гірська атмосфера».
 


Троє товаришів

Еріх-Марія Ремарк

 «Салют романтикам»! 
  Це не лише вітання, а жанрова характеристика ще однієї цікавої роботи від режисера Вадима Сікорського – вистави «Троє товаришів» Е.-М. Ремарка. Прем’єра 2009 р., художник – Мирон Кипріян, композитор – Іван Небесний. У ролі Роберта – Юрій Хвостенко.
Твір, на який завжди чекає глядач. Так було і цього разу. Вадим Сікорський завжди прагне «розмовляти» з глядачем про найсокровенніше, і  постановка була саме такою розмовою. Вистава не стала «масштабним полотном» життя розгубленого післявоєнного покоління 1930-х (яким є твір Ремарка), а сповіддю Роберта, у якій найважливіше – пронизлива історія кохання. 
Оксана Зьобро: «За задумом режисера, жанр вистави «Троє товаришів» – реквієм, сповідь головного героя. На його долю випадає не лише переживати всі перипетії роману, а й розмірковувати про них вголос та представляти глядачеві кожного нового персонажа на сцені. Найкраще з усіх виписана роль плюс акторський талант забезпечили Хвостенку той факт, що його персонаж на сцені виглядав найбільш природно і цілісно, у ньому відчувався характер». 
Запрошуємо до перегляду

Філумена Мартурано

Е. Де Філіппо
«Філумена Мартурано» Едуардо де Філіппо.
Прем’єра відбулася 1 листопада 1984 року.
Режисер Алла Бабенко. У ролях: Федір Стригун, Таїсія Литвиненко, Юрій Брилинський, Людмила Никончук, Галина Шайда, Вадим Яковенко та інші.
 

Вишневий сад

А. Чехов

«Вишневий сад» за А. Чеховим у постановці Алли Бабенко на Камерній сцені, прем’єра якого відбулася у 2013 році – став неочікуваним та сміливим прочитанням класичного твору світової літератури. Режисерка визначила жанр, як «сторінками п’єси», перенесла події твору в майбутнє, у часи перебування Раневської в Парижі. Зав’язка полягала у випадковій зустрічі її з Лопахіними на одній з вулиць французької столиці, що спровокувало спогади та рефлексії з приводу подій п’єси.
Є.Стрельцова: «Парижська історія», здається, не про любов Раневської й Лопахіна, яка так і не відбулася. Вірніше, не тільки про це. Тут і про шляхетність чоловіка. Про любов без відповіді, яка не робить чоловіка злим, підлим, цинічним. Мимовільно згадується «Гранатовий браслет»: величезна, некорислива любов-поклоніння чоловіка – вдячність й повага до жінки, яка не любить, не може полюбити цього чоловіка. У Купріна серце жінки зайнято, вона є щасливою. Наша Раневська – самотня, її серце змучене. Її минуле кохання до недостойного «партнера» висушило душу. На почуття Лопахіна, яке з роками стало міцнішим, їй немає чим відповісти. Вона б хотіла полюбити – не може. А брехати йому не буде».
Художник вистави Наталія Тарасенко, ролі виконують – Любов Боровська, Юрій Чеков та Олександра Люта.
 

Безодня

О.Огородник 
«Безодня» - автор твору і режисер Орест Огородник. Художник – Мирон Кипріян. Ролі виконують: Олесь Федорченко, Дарія Зелізна, Орест Гарда, Олександр Кузьменко, Христина Гриценко, Галина Давидова, Ігор Гаврилів, Юрій Волинський, Анастасія Дєлайчук, Ярослав Мука, Олександр Норчук. «Високий замок», 2015: «Війна з російським агресором ще не одне десятиліття бентежитиме душі українців. І хоча, як казав класик, «велике бачиться на відстані», дехто вже зараз, коли війна ще не закінчилася, виносить на суд глядачів увесь її жах і біль. Таким незагоєним одкровенням стала остання у цьому сезоні прем’єра Національного драмтеатру ім. М. Заньковецької — драматична притча «Безодня» від автора п’єси, режисера та актора цього театру Ореста Огородника. Це четверта, втілена на рідній сцені, драматургійна і режисерська робота талановитого заньківчанина. Цього разу він замахнувся на надскладну тему — війна, АТО, співіснування двох ментальностей — “західняки” і “донецькі”». Запрошуємо до перегляду!

Пані міністрова

Б. Нушич

Дорогі глядачі! Сьогодні пригадуємо ще одну архівну роботу нашого театру – виставу «Пані міністрова» Б. Нушича у постановці Алли Бабенко! Художник – Наталія Тарасенко. У головній ролі Любов Боровська, також у ролях – Галина Давидова, Мар’яна Фехтель, Роман Біль, Олег Сікиринський, Христина Гриценко, Христина Гузиль, Ярослав Мука, Степан Глова, Юрій Чеков та інші заньківчани. Запрошуємо до перегляду!
 


Відтепер довкола театру будуть рости червонолисті клени.


Карантин закрив двері заньківчан для глядача, але життя продовжується. На час вимушеної перерви керівництво театру  вирішило    покращити ландшафтний дизайн  «притеатральної» території. Цієї весни    вперше почала квітнути екзотична жовта магнолія, а сьогодні за матеріального сприяння меценатів та шанувальників заньківчан довкола театру будуть рости червонолисті клени. 

Петро Бенюк Пам ’ятаємо…Сьогодні б Вам мало виповнитися 74 роки.

Заньківчани взяли участь у фестивалі в Ряшеві (Польща)

Вистава “Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами” викликала шквал оплесків польського глядача.

Творчий вечір Бориса Міруса

Вчора 28 лютого відбувся творчий вечір народного артиста України Бориса Михайловича Міруса!

Прем'єра. "Перед заходом сонця". Відеоанонс.

Відеоанонс вистав театру 3 - 11 жовтня 2018 р.

Відеонанос вистав театру 25-29 вересня 2018 р.