«Він дуже точно збагнув природу театру»

У Львові помер головний художник Театру Заньковецької Мирон Кипріян

Пам’яті Мирона Кипріяна

Відео анонс вистав театру з 4 по 15 грудня 2019 р.

Про конфлікт у Львівському театрі імені Марії Заньковецької

..і чому не продовжили контракт з Федором Стригуном і Таїсією Литвиненко
Публікація в газеті "День"

Володимир Бородянський і міністерство пропаганди критичного мислення

Трохи про реформи, боротьбу з дезінформацією і фейками, українську культуру і кіно – в інтерв'ю з Володимиром Бородянським.

Результати конкурсу на вакантну посаду артист драми вищої категорії.

"За результатами проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади «артист драми вищої категорії» державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», рішенням конкурсної комісії переможцем конкурсу було визнано Довгалюка Івана Анатолійовича (протокол від 25.11.2019 р.)"
 

КОМЕНТАР АДМІНІСТРАЦІЇ ТЕАТРУ ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ

Результати конкурсу на заміщення вакантної посади актора драми вищої категорії.

25 листопада на великій сцені НАУД театру ім. М. Заньковецької відбувся конкурсний відбір претендентів на заміщення вакантної посади актора драми вищої категорії. 

ЖОДНЕ СЕРЦЕ НЕ ВІДЧУЛО САМОТНОСТІ…

13 листопада у Києві відбулись гастролі Національного театру імені Марії Заньковецької з виставою «CLUB самотніх сердець» за п’єсою американського драматурга Айвона Менчелла.

Хіт Бродвею «CLUB самотніх сердець» (прим. авт. Оригінальна назва  «Цвинтарний клуб») у виконанні Заньківчан підкорював цього тижня столичну сцену.
Олеся ГАЛКАНОВА-ЛАНЬ
ЖОДНЕ СЕРЦЕ НЕ ВІДЧУЛО САМОТНОСТІ…
13 листопада у Києві відбулись гастролі Національного театру імені Марії Заньковецької з виставою «CLUB самотніх сердець» за п’єсою американського драматурга Айвона Менчелла.

Хіт Бродвею «CLUB самотніх сердець» (прим. авт. Оригінальна назва  «Цвинтарний клуб») у виконанні Заньківчан підкорював цього тижня столичну сцену. Осіннього вечора відбувалась магія: та мить, коли актор та глядач дихають одним подихом, але… але почнемо з початку. Перед виставою зі сцени Національного театру імені Лесі Українки пролунали теплі слова особливої жінки, яка у своєму житті перевтілилася у сотні образів на сцені та у кіно: лауреатка Шевченківської премії, народна артистка України Лариса Кадичнікова. Мисткиня говорила про Заньківчан, про їх внесок в історію українського театру, про ту радість, яку вона відчуває, коли  театр приїздить з гастролями до Києва.  Але це був не монолог, а радше діалог, адже слово мав також і генеральний директор – художній керівник театру з.д.м. України Андрій Мацяк.

Після гарних слів, глядачі поринули у цікаву та провокативну історію про трьох подруг, які зуміли утримати протягом багатьох років і дружбу, і стосунки на рівні правди, і не втратити свого унікального гумору. Такі різні жіночі портрети і така знайома для кожного з нас природа самої жінки.

«Ми переживали, як прийме нас сцена та глядач. Було важливо. Відбувалося знайомство у першій дії. Ми шукали діалогу. У  Львові ми маємо свого глядача, а у Києві все інакше. Цим напевно було і цікаво, вистава звучала трішки з іншими нотками. Все, як у житті: зустріч-знайомство-захоплення – формула, яка магічним чином виникла за ці дві з половиною години. Скажу відверто, ми хвилювалися, це є відповідальним: презентувати Заньківчан у столиці. Після вистави лунали оплески та «Браво!» - це насправді багато що означає для кожного з нас, а саме: всіх, хто створив цю виставу», - розповідає про свої враження виконавиця ролі Доріс народна артистка України Олександра Гуменецька.

Вистава «CLUB самотніх сердець» осіннього вечора поєднала непоєднуваних людей. Вони забули про свої професії, про те ким були ще декілька хвилин тому – це просто глядачі, які чекали миті, щоб поринути в енергетику Заньківчан.
«Напевно почну з того, що я вже бачила цю виставу чотири рази у Києві. Заньківчани підійшли до самого тексту дуже серйозно та глибоко. Їм вдалося створити ці образи, добре відтворити іронічні моменти і конфліктні. Акторки зробили образи дуже елегантно та коректно, при цьому зберегли особистість кожної героїні. Знайдені цікаві фарби характеру і важливість та актуальність цього персонажу тут і зараз. Зокрема ми можемо побачити, які ці героїні різні. От наприклад: Любов Боровська попри комедійні моменти показала і трагізм своєї героїні (прим. авт. у виставі Люсіль). Кожна актриса знайшла щось своє, мудро підійшла до вибудовування ролі. Для мене приємним відкриттям був Сем у виконанні Ярослава Муки, а саме те, як він маніпулював, як він існував, як майстерно та елегантно спілкувався з цими трьома абсолютно різними жінками. Ця вистава викликала не просто позитивне враження, а враження поетичного, хорошого, глибокого психологічного театру, який не примушує весь час сміятися, а швидше посміхатися від розуміння того, що ти бачиш і накладання його на сьогодення», - Ганна Веселовська театрознавець, науковець, педагог.

«Заньківчани у Києві з виставою «Клуб самотніх сердець». Аншлаг у театрі! …Кожна роль виконана високопрофесійно. Дякую, наші любі львів’яни, за ковток львівського повітря, за мовлення, за гру, за емоції!» - Наталія Коваль, глядачка.

«Ось лише трійка з Заньківчан, але ж яка...  А взагалі вся п'ятірка - на п'ятірку... І не за 12-бальною шкалою...» - Василь Нєволов, кандидат мистецтвознавства, професор, театрознавець.
«Щиро вдячні за теплий, теплий, теплий львівський вечір в Києві, дружні обійми та живе спілкування, і неважливо, що занадто коротке. Любимо!!!» - Тіна Тука, глядачка.

Підсумовуючи вище сказане можна сміливо сказати, що театр – це те, що поєднує людей і змушує їх, хоч на коротку мить спровокувати забути про буденність.

«CLUB самотніх сердець» за А. Менчеллом можна переглянути у Національному театрі імені Марії Заньковецької 29 листопада о 18:00, а також  5 та 19 грудня о 18:00. Детальніше на www.zankovetska.com.ua
Олеся ГАЛКАНОВА-ЛАНЬ

Найочікуваніша прем’єра кінця 2019 року

Найочікуваніша прем’єра кінця 2019 року – «Фредерік, або Бульвар Злочину» Е.-Е.Шмітта.