Заньківчани святкують свій перший 100-літній ювілей

У неділю, 19 листопада 2017 року, відбулась святкова академія «100 років Національному академічному українському драматичному театру імені Марії Заньковецької”.

Зазирнути в драму «Марії Заньковецької»

Марко Кропивницький, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька — про них можна писати романи і знімати фільми. Творячи український театр корифеїв, вони закладали основи українського професійного театру, формували традиції, завдяки яким пізніші покоління могли й можуть вдаватися до модерних/постмодерних експериментів.

Дві виставки про один театр, або сто років історії

В листопаді 2017 року Національний театр імені Марії Заньковецької розпочинає низку святкових заходів, присвячених 100-річчю з часу заснування.

10 листопада о 16.00 в приміщенні Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки «Театр Заньковецької. Перші 100 років»...

Урочисті святкування розпочались зі спецпогашення поштової марки та конверту

В п'ятницю 3 листопада в фойє прешого балкону театру відбулось спецпогошення спеціальним штемпелем марки та конверту, присвячених сторіччю Національного театру ім. Марії Заньковецької.

 

Заньківчани розпочали святкувати століття театру

У театрі вже працюють над прем’єрою про свою патронесу

У театрі ім. Марії Заньковецької готуються до прем’єри «Марія Заньковецька».

zaxid.net, Оксана Сенишин, 3 листопада, 2017 року

«Першою цю п’єсу знайшла я. І дуже вмовляла режисера Ріпка, щоб він поставив цю виставу. Як тільки я запропонувала і її взяли до постановки, Бог дав мені понести дитину. Мого чудового Назара. І тоді стала проблема: або Назар, або роль», – поділилася спогадами режисерка, народна артистка України Таїсія Литвиненко.

Тоді вона вибрала сина. Та зіграти роль Марії Заньковецької таки змогла, щоправда пізніше. Це було 45 років тому, у 1972-му. Виставу про патронесу театру тут ставили майже 20 років. Тепер, до століття театру, готують нову постановку про нелегке життя зірки української сцени.

«Нам всім і не снилось. У Марії Заньковецької було неймовірно важке життя. Як в жінки, по-перше. Як вона, як рабиня, добивалась того, щоби чоловік її відпустив. Хоча з якого вона високого роду! Важко їй було доказувати, що Україна існує. Що вона має право бути», – розповіла заслужена артистка України, яка грає роль Марії Заньковецької, Альбіна Сотникова.

Над інсценізацією п’єси Івана Рябокляча заньківчани працювали лише місяць.

«Ніхто не думає про те, що якби не корифеї, такі як: Котляревський, Гулак-Артемовський, Квітка-Основ’яненко, Шевченко та Кропивницький, Карпенко Карий та Заньковецька, ми б не мали України. Якби не ураїнський театр, не було би такої красивої і прекрасної мови», – вважає режисер-постановник, народний артист України Федір Стригун.

Також до ювілею театру Укрпошта випустила конверти присвячені Марії Заньковецькій, а також понад 400 колекційних марок із зображенням народної артистки УРСР. А вже наступної п’ятниці, 10 листопада, в театрі експонуватимуть її фотографії та афіші.

«Ми хочемо повернутися до розстріляних внаслідок репресій заньківчан. Ми хочемо про них поговорити», – пояснив генеральний директор театру ім. М. Заньковецької Андрій Мацяк.

А впродовж ювілейного року в гості до заньківчан приїдуть театрали з Вільнюса та Варшави.

До слова, прем'єра вистави «Марія Заньковецька» відбудеться у суботу, 11 листопада.


                              

Федір Стригун - режисер, актор, козак

Сьогодні, 1 листопада, святкує День народження український режисер, народний артист України Федір Стригун. Він досі пам'ятає нафталінових глядачів, застерігає від комічних телепередач, та беззаперечно вірить у щасливе майбутнє України. Гал-інфо пропонує вам ще ближче познайомитись з цією неймовірною людиною.

Інтерв'ю Тараса Лисака для агенcтва "Укрінформ" про виступи в зоні АТО

Директор-розпорядник Національного театру імені Марії Заньковецької Тарас Лисак дав інтерв'ю кореспонденту "Укрінформ" Нінель Кісилевській. Про життя кавер-гурту The Rohies...

Орест Огородник: Саме пропаганда доводить ситуацію до абсурду

Можна до безконечності, до піни на вустах сперечатися довкола збитих вже тем «зради» і «перемоги», за якими пересічний українець вже й не бачить світу за вікном. Можна щодня виголошувати войовничі гасла, але вони, на жаль, не зможуть втамувати внутрішнього болю тисяч. 
Ігор Гулик
IA ZIK
Джерело: http://zik.ua/news/2016/10/21/orest_ogorodnyk_propaganda_propaganda_dovodyt
_sytuatsiyu_mayzhe_do_absurdu_968382

До прем'єри "Украдене щастя"

У ЛЬВІВСЬКОМУ ТЕАТРІ ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ ПРЕДСТАВИЛИ ПРЕМ'ЄРУ – «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ»
Режисер-постановник соціально-психологічної драми Івана Франка – художній керівник театру Федір Стригун, який присвятив нову виставу 160-літтю від дня народження її автора. Варто також додати, що «Украдене щастя» – перша прем’єрна постановка заньківчан цього театрального сезону.
Нагадаємо, що в основу п’єси покладена народна пісня «Про шандаря» (жандарма), яку записала 1878 року приятелька Івана Яковича  Франка – Михайлина Рошкевич. Вперше постановку п'єси на сцені театру товариства «Руська бесіда» 15 листопада 1893 року здійснив  актор, режисер і драматург Кость Підвисоцький і сам виступив у ролі Миколи Задорожного. До кінця 1893 року «Украдене щастя», окрім Львова, було поставлено ще у 12-х містах Галичини, де п’єса мала успіх, за висловом Франка, «завжди і скрізь там, де її добре грали». 1904 року за режисурою Івана Карпенка-Карого драму було вперше поставлено у Києві в театрів «Бергоньє». Ролі виконували: Микола – Карпенко-Карий, Анна  – Любов Ліницька, Михайло – Микола Садовський.

Фото вистав режисера Богдана Ревкевича

Вже на цих вихідних актор театру імені Марії Заньковецької Богдан Ревкевич знову постане у якості режисера та покаже свою нову роботу «Труффальдіно з Бергамо» за Карло Гольдоні. Тим часом, пропонуємо декілька фотокадрів з відомих вже постановок Богдана, деякі з яких є в діючому репертуарі театру.
Отож, в очікуванні прем’єри… :