Напередодні 100-го сезону. Підсумки прес-конференції.

Напередодні відкриття 100-го ювілейного сезону ми запросили колег-журналістів для того, щоб розповісти про підготовку до нового сезону та святкування нашого ювілею.

 

"Galinfo":Театр Заньковецької змінить колір: кіновар на смарагд

Вже рівно через два тижні, 11 вересня, Заньківчани відкривають 100-ий, ювілейний театральний сезон, проте поза межами домівки. Чому «не вдома», чим здивують і що покажуть у розмові з Гал-інфо розповів генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.
Надаємо слово Андрію Мацяку:
«Як бачите, наразі у глядацькій залі демонтовані і стільці, і підлога. Випадкові наші глядачі, спостерігаючи за цією картиною,  можуть подумати: а що тут взагалі відбувається, чи це не антураж для зйомок чергового голлівудського трилеру?  Та хочу всіх заспокоїти, це просто триває інтенсивний ремонт.
Вже рівно через два тижні, 11 вересня, Заньківчани відкривають 100-ий, ювілейний театральний сезон, проте поза межами домівки. Чому «не вдома», чим здивують і що покажуть у розмові з Гал-інфо розповів генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.
Надаємо слово Андрію Мацяку:
«Як бачите, наразі у глядацькій залі демонтовані і стільці, і підлога. Випадкові наші глядачі, спостерігаючи за цією картиною,  можуть подумати: а що тут взагалі відбувається, чи це не антураж для зйомок чергового голлівудського трилеру?  Та хочу всіх заспокоїти, це просто триває інтенсивний ремонт.
 
На місці старої підлоги плануємо постелити  новий паркет. Побачите, увесь зал просто оживе після того, як ми його перебілимо. Також для зручності та комфорту наших гостей будуть повністю замінені санвузли.

Щоразу перед виставою глядачі зможуть оцінити нову завіса. Також відкрию ще одну таємницю. Як відомо, оббивка стільців та завіса у нас раніше були традиційно насичено червоного кольору, багряного. Однак  наші художники, зокрема головний художник театру Мирон Кипріян, постановили  змінити це. Відтепер, глядач побачить темний, насичений зелений колір. Це однозначно буде гармонійно дивитись з сіро-оливковим тоном порталу, а також з пастельними та пісочними фарбами  залу.
Пишаюсь тим, що більшість матеріалів ми придбали власним коштом та за підтримки меценатів. На щастя, ми маємо гарні стосунки з малим та середнім бізнесом. Люди з розумінням поставились  до нашої ситуації, завдяки чому нам дістались матеріали за «приємною» цінною.

Зокрема, наші друзі із закордону допомогли нам придбати освітлення для глядацької зали. Парадокс, але закордоном нам вдалось знайти ці «історичні» бра за цінною  удвічі дешевшою ніж тут у нас в Україні. Ми їх лише гарно відчистили і зовсім не фарбували. Тільки поміняли дроти задля безпеки. Якщо пам’ятаєте, то в театрі висіли старі світильники ще радянського зразка.

Нагадаю, що театр був збудований у стилі віденського класицизму, тому для інтер’єру  характерні витримані чіткі лінії. Жодних розписів, які могли б відвертати увагу від талановитої гри акторів, не було і не буде.

Окрім глядацької зали, ми оновлюємо також службові приміщення, щоб поліпшити умови для наших працівників: нові двері, підлога, робимо ремонт в коридорах.
Власне, упродовж усього вересня триватимуть ремонті роботи, проте це не завадить нам 11 вересня відкрити свій 100-ий ювілейний театральний сезон поза стінами театру. Ми розуміємо, що глядач вже зачекався та й ми не можемо без глядача.
Пам’ятаю, як свого часу у 80-ті роки ми відкрили двері перед Львівською оперою, коли вони робили ремонт у своєму приміщенні. Тоді двічі на тиждень – щопонеділка і щовівторка на сцені театру ім.. Марії Заньковецької глядачі могли бачити і чути акторів Оперного театру. Тепер прийшла наша черга, і ми завітаємо до Опери.

Отже, 11 вересня заньківчани зіграють на сцені Львівської національної опери, потім – у приміщенні кінопалацу ім. О. Довженка, згодом – у Львівському державному палаці естетичного виховання учнівської молоді та у Першому театрі для дітей та юнацтва.

Звісно, що для акторів зміна сцени викликатиме певні незручності, адже вони гратимуть «у гостях». Однак для глядачів, які вже бачили наші вистави, можливо, навіть буде цікаво побачити, як грають їхні улюблені актори «не вдома».
Ми, звичайно, можемо не встигнути виконати ремонт вчасно, як заплановано - до 1 жовтня. Проте головну прем’єру цього сезону – виставу «Марія Заньковецька» –  ми покажемо на рідній сцені. Ми зробимо все для комфорту як акторів, так і глядачів».
Олена Ляхович
28.08.2017
galinfo.com.ua
повна версія статті 

Інтерв'ю Тараса Лисака для агенcтва "Укрінформ" про виступи в зоні АТО

Директор-розпорядник Національного театру імені Марії Заньковецької Тарас Лисак дав інтерв'ю кореспонденту "Укрінформ" Нінель Кісилевській. Про життя кавер-гурту The Rohies...

Орест Огородник: Саме пропаганда доводить ситуацію до абсурду

Можна до безконечності, до піни на вустах сперечатися довкола збитих вже тем «зради» і «перемоги», за якими пересічний українець вже й не бачить світу за вікном. Можна щодня виголошувати войовничі гасла, але вони, на жаль, не зможуть втамувати внутрішнього болю тисяч. 
Ігор Гулик
IA ZIK
Джерело: http://zik.ua/news/2016/10/21/orest_ogorodnyk_propaganda_propaganda_dovodyt
_sytuatsiyu_mayzhe_do_absurdu_968382

До прем'єри "Украдене щастя"

У ЛЬВІВСЬКОМУ ТЕАТРІ ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ ПРЕДСТАВИЛИ ПРЕМ'ЄРУ – «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ»
Режисер-постановник соціально-психологічної драми Івана Франка – художній керівник театру Федір Стригун, який присвятив нову виставу 160-літтю від дня народження її автора. Варто також додати, що «Украдене щастя» – перша прем’єрна постановка заньківчан цього театрального сезону.
Нагадаємо, що в основу п’єси покладена народна пісня «Про шандаря» (жандарма), яку записала 1878 року приятелька Івана Яковича  Франка – Михайлина Рошкевич. Вперше постановку п'єси на сцені театру товариства «Руська бесіда» 15 листопада 1893 року здійснив  актор, режисер і драматург Кость Підвисоцький і сам виступив у ролі Миколи Задорожного. До кінця 1893 року «Украдене щастя», окрім Львова, було поставлено ще у 12-х містах Галичини, де п’єса мала успіх, за висловом Франка, «завжди і скрізь там, де її добре грали». 1904 року за режисурою Івана Карпенка-Карого драму було вперше поставлено у Києві в театрів «Бергоньє». Ролі виконували: Микола – Карпенко-Карий, Анна  – Любов Ліницька, Михайло – Микола Садовський.

Фото вистав режисера Богдана Ревкевича

Вже на цих вихідних актор театру імені Марії Заньковецької Богдан Ревкевич знову постане у якості режисера та покаже свою нову роботу «Труффальдіно з Бергамо» за Карло Гольдоні. Тим часом, пропонуємо декілька фотокадрів з відомих вже постановок Богдана, деякі з яких є в діючому репертуарі театру.
Отож, в очікуванні прем’єри… :
 

До прем'єри вистави "Труффальдіно з Бергамо"

На цьому тижні, а саме 24 та 26 лютого 2017 року, у Національному театрі імені Марії Заньковецької (вулиця Лесі Українки, 1) відбулась довгоочікувана  і аншлагова прем’єра вистави «Труффальдіно з Бергамо».
Ідучи на виставу, сюжет якої відомий за дуже сильною художньою стрічкою з зірковими акторами, не чекаєш бозна-чого і готуєшся порівнювати дві роботи та відшуковувати акторські і режисерські повтори та штампи. І дуже важко в цій ситуації режисеру створити неповторний цілісний образ, щоб передати своє бачення п’єси.

Програма Ігоря Гулика "Профілі" з Юрієм Брилинським

Героєм відомої програми Ігоря Гулика "Профілі" став актор Театру ім. Марії Заньковецької, заслужений артист України Юрій Брилинський. До вашої уваги повна версія програми за посиланням тут>>>

У суботу відзначать творчий ювілей Федір Стригун і Таїсія Литвиненко

Народні артисти України Федір Стригун і Таїсія Литвиненко відзначають 50-річчя творчості на сцені Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької.
Zaxid.net Головні Новини за 10 лютого — Марічка Крижанівська, 10 лютого

Театр ім. Заньковецької отримав 5 млн грн на реконструкцію

Відповідно до постанови ВРУ про відзначення 100-річчя з часу заснування львівського театру імені Марії Заньковецької театр вже отримав від держави 5 млн грн.