Стосунки на сцені

22.03.2017 Репортаж про прем'єру вистави "Чоловік моєї дружини" на телеканалі  "Правда. ТУТ" - http://pravdatyt.com/

Відеоанонс Національного театру ім. М. Заньковецької 11-21 березня 2017 року

До прем'єри вистави "Труффальдіно з Бергамо"

На цьому тижні, а саме 24 та 26 лютого 2017 року, у Національному театрі імені Марії Заньковецької (вулиця Лесі Українки, 1) відбулась довгоочікувана  і аншлагова прем’єра вистави «Труффальдіно з Бергамо».
Ідучи на виставу, сюжет якої відомий за дуже сильною художньою стрічкою з зірковими акторами, не чекаєш бозна-чого і готуєшся порівнювати дві роботи та відшуковувати акторські і режисерські повтори та штампи. І дуже важко в цій ситуації режисеру створити неповторний цілісний образ, щоб передати своє бачення п’єси.

Фото вистав режисера Богдана Ревкевича

Вже на цих вихідних актор театру імені Марії Заньковецької Богдан Ревкевич знову постане у якості режисера та покаже свою нову роботу «Труффальдіно з Бергамо» за Карло Гольдоні. Тим часом, пропонуємо декілька фотокадрів з відомих вже постановок Богдана, деякі з яких є в діючому репертуарі театру.
Отож, в очікуванні прем’єри… :
 

Газета "День" про прем'єру "Та, котру любили"

Українка – за переконанням та самопосвятою
У Львові представили прем’єру «Та, котру любили»

Виставу, присвячену Марії Олександрівні Вілінській, відомій за псевдонімом «Марко Вовчок», показали на камерній сцені Національного театру ім. М. Заньковецької. Автор п’єси Роман Горак, режисер — Алла Бабенко, художник — Олександр Оверчук, а ролі зіграли актриси — Наталія Лань, Леся Бонковська та Христина Гузиль.

— Тарас Шевченко назвав Марко Вовчок донею. Врода й блискучий розум вражали та зачаровували найвидатніших талантів свого часу. Писарев, Добролюбов, Куліш, Жуль Верн, Герцен, Мопассан упродовж усього життя зберігали глибоку сердечну прихильність до Марії Олександрівни. Європейка — за вихованням, освітою і поглядами. Українка — за переконанням та самопосвятою. Твори Марка Вовчка нам відомі зі шкільної лави, проте незнайома і  загадкова жінка з тяжким хрестом таланту на плечах...» — наголосила завліт Театру ім. М. Заньковецької Мирослава ОВЕРЧУК.

До прем'єри вистави "Жіночий дім"

Скелет у шафі "Жіночого дому"
 
На заньківчанській сцені – вистава про сумну традицію бути нещасливими
 
Заньківчани порадували шанувальників своєї творчості новою постановкою – прем’єрою вистави "Дім жінок" за однойменною п’єсою польської письменниці Зоф’ї Налковської. Режисер-постановник – Алла Бабенко.
 
В одному будинку живуть шестеро самотніх жінок – переважно середнього та похилого віку. Кожна з них мала колись чоловіка, родину, але… Чоловіки в цій родині надто рано відходили в кращий світ, залишаючи своїх дружин вдовами, а дітей сиротами. Оформлення сцени у темно-зелених тонах (художник-постановник – Олександр Оверчук) і чорно-сіро-коричневі костюми героїнь ствоюють відповідну атмосферу смутку і безвиході.

Андрій Мацяк. Телеканал НТА. "Час діяти"

Про завершення 98-го театрального сезону та про перспективи ремонту будівлі театру в програмі "Час діяти" розповідає Генеральний директор Національного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Кабмін виділить кошти на ремонт театру імені Заньковецької

Міністерству економіки доручено опрацювати питання виділення коштів на ремонт драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові. Про це йшлося на засіданні Кабінету міністрів 6 липня.
Джерело:
http://zaxid.net/news/showNews.do?kabmin_vidilit_koshti_na_remont_teatru_imeni_zankovetskoyi&objectId=1396891

ЖИТТЯ ТЕАТРУ В МІЖСЕЗОННЯ

Як готується театр до чергового 99-го сезону. Про це в публікаціях львівських ЗМІ.

Інтерв'ю Тараса Лисака для агенcтва "Укрінформ" про виступи в зоні АТО

Директор-розпорядник Національного театру імені Марії Заньковецької Тарас Лисак дав інтерв'ю кореспонденту "Укрінформ" Нінель Кісилевській. Про життя кавер-гурту The Rohies...