Відеанонс вистав 23 - 30 січня 2018 року

«За двома зайцями» – кіно- та театральна версії

Народний артист Борис Мірус презентував другу книгу спогадів

Минулої суботи, 13 січня 2018 року, з нагоди  100-річчя театру ім. Марії Заньковецької народний артист України Борис Мірус презентував свою уже другу книгу спогадів. Ця знакова подія відбулася на камерній сцені театру, якому відомий актор присвятив понад сімдесят літ свого життя.

Борис Мірус розповість про " Мої 70 заньківчанських літ"

У рамках свого 100-літнього ювілею Заньківчани презентують не лише прем’єри, а й нові книги. Уже цими вихідними народний артист України Борис Мірус запрошує всіх на презентацію своєї книги-спогадів… Заньківчанин з великої літери, актор, якому влітку виповниться дев’ятий десяток і досі грає ролі у багатьох виставах репертуарного списку. Приходьте на зустріч… творчу, щиру, сімейно-заньківчанську.
Борис Мірус розповість про
У книжці автор розповідає про ви­датних і маловідомих заньківчан, про однокурсників-студійців та колег-режисерів, митців та партійніх бюрократів, кадебістів й вірних друзів. У споминах людини, що пройшла сталінські табори й підносилась до зені­тів акторської слави — відчутне глибоко особистісне ставлення автора до кожного із них.
Твір є своєрідною сповіддю митця на порозі століття рідного театру та за крок до сімдесятип'я­тилітнього ювілею служіння українській сцені адресована усім нам: професіоналам і любителям театру, зрілим майстрам та студентству.
Уривок з книги "Мої 70 заньківчанських літ":"...Коли я увійшов до Театру ім. М. Заньковецької у пошуках репетитора для вступу—що мене підко­рило, так це запах гриму! Це був так званий «ляйх- нерівський» грим —найкращий у світі за якістю. Він залишився у театрі після відходу німців. Весь Театр ім. М. Заньковецької пропах ним, це був справді не­забутній аромат! Цим ворожим «ресурсом» ми ще довго користувались, аж поки не почали отримувати «вітчизняний», радянський. У цей, без сумніву, най­важливіший для мене вечір, коли я вперше потрапив за лаштунки незнайомого театру, заньківчани грали українську класику. Мабуть, це був «Назар Стодоля» Т. Шевченка, бо коридорами ходили загримовані ак­тори в українських строях, а за ними стелився шлейф отого дивовижного запаху гриму. Мені перехопило подих від захвату, я був вражений у самісіньке серце! Як з'ясувалось невдовзі —на все життя...""


11.01.2018, Гал-iнфо

Борис Мірус розповість про ” Мої 70 заньківчанських літ”

Борис Мірус
У Львові 13 січня народний артист України Борис Мірус презентуватиме свою другу книгу спогадів. Ця робота вийде у світ на честь100-річчя театру ім. Марії Заньковецької, якому відомий актор присвятив понад сімдесят літ свого життя, розповідає Гал-інфо.
Борис Мірус розповість про ” Мої 70 заньківчанських літ”
У книжці автор розповідає про ви­датних і маловідомих заньківчан, про однокурсників-студійців та колег-режисерів, митців та партійніх бюрократів, кадебістів й вірних друзів. У споминах людини, що пройшла сталінські табори й підносилась до зені­тів акторської слави — відчутне глибоко особистісне ставлення автора до кожного із них.
Твір є своєрідною сповіддю митця на порозі століття рідного театру та за крок до сімдесятип’я­тилітнього ювілею служіння українській сцені адресована усім нам: професіоналам і любителям театру, зрілим майстрам та студентству.
Постер презентації книги народного артиста України Бориса Міруса
Постер презентації книги народного артиста України Бориса Міруса
Уривок з книги “Мої 70 заньківчанських літ”:”…Коли я увійшов до Театру ім. М. Заньковецької у пошуках репетитора для вступу—що мене підко­рило, так це запах гриму! Це був так званий «ляйх- нерівський» грим —найкращий у світі за якістю. Він залишився у театрі після відходу німців. Весь Театр ім. М. Заньковецької пропах ним, це був справді не­забутній аромат! Цим ворожим «ресурсом» ми ще довго користувались, аж поки не почали отримувати «вітчизняний», радянський. У цей, без сумніву, най­важливіший для мене вечір, коли я вперше потрапив за лаштунки незнайомого театру, заньківчани грали українську класику. Мабуть, це був «Назар Стодоля» Т. Шевченка, бо коридорами ходили загримовані ак­тори в українських строях, а за ними стелився шлейф отого дивовижного запаху гриму. Мені перехопило подих від захвату, я був вражений у самісіньке серце! Як з’ясувалось невдовзі —на все життя…”

Ористарх БАНДРУК

У кого ще свята, а в Заньківчан – активні репетиційні будні!

Актори Театру в рамках свого 100-літнього ювілею готують першу прем’єру 2018 року для великої сцени – виставу за п’єсою М. Старицького «За двома зайцями». До театрального прочитання цього матеріалу взявся режисер-постановник Орест Огородник. Очікуємо на прем’єру вже 17-18 лютого.

Театр – це наркотик, без якого ти не можеш жити, – актриса Анна Матійченко

 Полтавчанка Анна Матійченко вже 12 років підкорює вибагливу галицьку публіку зі сцени театру імені Марії Заньковецької. За словами актриси, кожен театр має свій дух і ментальність і навіть для найвибагливішого глядача у Львові знайдеться свій.

Відеоанонс вистав театру 14-21 січня.

Конкурс на заміщення вакантної посади - художник з освітлення

Державне підприємство «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької» (м. Львів, вул. Лесі Українки, 1) оголошує конкурс на заміщення вакантної посади – художник з освітлення – 1
штатна одиниця.

Перша прем`єра 2018 року - "За двома зайцями" М.Старицького

Радіємо, що в останні дні року провідні телеканали міста цікавляться нашими новинами! А новини у нас є. Бо ж готуємо чергову прем’єру! Не чули?! – Вже в перші місяці 2018 року – «За двома зайцями» М. Старицького у постановці з. д. м. України Ореста Огородника… Ох, це буде цікаво та весело, а як актуально! Дякуємо, телеканал НТА та Мар’яна Оленська – цінуємо нашу партнерську співпрацю!