Відеоанонс. Театр імені Марії Заньковецької. 22-30 червня 2017 року.

УКРАЇНА ВИСТУПИЛА ОДНИМ ІЗ СПІВЗАСНОВНИКІВ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ МИСТЕЦТВ "ТРАНС/МІСІЯ"

У польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE

Джерело:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245249674&cat_id=244913751

Міністерство Культури України
 
Україна виступила одним із співзасновників Міжнародного фестивалю мистецтв "ТРАНС/МІСІЯ"
У польському місті Ланьцут (Підкарпатське воєводство) відбулася урочиста церемонія підписання Декларації про заснування Міжнародного фестивалю мистецтв Жешув-Кошице-Острава-Дебрецен-Львів-Пеневежис «ТРАНС/МІСІЯ» (TRANS/MISJE).
 

 
Під цим документом поставили свої підписи директори шістьох театрів із зазначених міст Польщі, України, Словаччини, Чехії, Угорщини та Литви : Театру імені Ванди Семашкової  вЖешові, Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Кошицького державного театру, Національного Моравскосилезского театру в Остраві, Театру  імені Міхая Чоконаї в Дебрецені, Драматичного театру імені ЮозасаМілтініса та  Музею-Замку в Ланьцуті.
 

 
Українську делегацію на церемонії підписання Декларації представляли начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, генеральний директор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк, а також директор-розпорядник цього театру Тарас Лисак.
 

 
На церемонії були присутні численні представники влади та громадськості з цих країн. Кожен з директорів з установчої декларації прочитав шматок на своїй рідній мові. Під час церемонії також був офіційно представлений логотип фестивалю. Перша фестивальна подія відбудеться в Жешуві в серпні 2018 році і кожного року подорожуватиме до наступного міста-партнера. Ця подія  буде присвячена сотій річниці закінчення Першої світової війни, звідси назва: «1918. І початок кінця ".
 

 
За словами генерального директора Національного театру імені Марії Заньковецької АндріяМацяка, цей Фестиваль буде яскравим прикладом відновлення багатокультурних національних толерантних традицій, які впродовж багатьох років були ознакою життя мешканців цих прикордонних територій і народів країн загалом.
 

 
«Міжнародний фестивальний рух – одна з найпоширеніших форм культурного співробітництва між країнами і є надзвичайно важливим для розвитку театрального мистецтва. На фестивалях утворюється особливий міжкультурний простір спілкування, що безсумнівно сприяє взаємозбагаченню театральних культур, їх входженню у загальноєвропейський контекст. Важливим є те, що Фестиваль буде розвиватися у контексті співпраці країн Вишеградської групи, яка спрямована на євроінтеграцію, що є одним з пріоритетних завдань, яке сьогодні ставить перед собою Україна, а також доброго друга нашої держави – Литви. Українське Міністерство культури із задоволенням долучиться до заходів, пов’язаних з його організацією», - зазначив під час свого виступу  начальник Управління сценічного і візуального мистецтва Міністерства культури України Павло Білаш.
 

 
Головною метою Фестивалю є його міждисциплінарність: програма охоплюватиме різні види мистецтва, а театральні вистави будуть поєднуватися з мистецькими презентаціями, освітньою діяльністю, дискусіями, концертами, зустрічами з художниками, лекціями та науковими конференціями.  Амбітні плани організаторів передбачають вихід програми фестивалю за межі стін закладів культури у різні локації та різні середовища, розширення громадського простору для мистецтва.
Формат Фестивалю передбачає, що такі події будуть проходити по черзі в кожному з партнерів проекту, таким чином, всі учасники згодом виступатимуть в якості його організатора, ініціатора ідеї проведення та змісту.

Джерело: 

http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=245249674
 
Міністерство Культури України
 
Польська преса:
 
Польська преса:
 

Львів прийматиме міжнародний театральний фестиваль

Львівський театр ім. Марії Заньковецької став співзасновником міжнародного театрального фестивалю Trans/Misje. Угоду про це підписали у польському місті Ланцут керівники театрів з шести країн Європи. Окрім Львова, до угоди долучилися Жешув (Польща), Острава (Чехія), Паневежис (Литва), Кошице (Словач
чина), Дебрецен (Угорщина).

Джерело:
https://zaxid.net/lviv_priymatime_mizhnarodniy_teatralniy_festival_n1428638
 

Аншлаг у заньківчан. ПравдаТУТ Львів

«Життя й справді гра, гра благородна, красива, з щасливим фіналом». Заньківчани потішили глядача мюзиклом «Труффальдіно з Бергамо» за мотивами комедії італійця Карло Гольдоні у постановці Богдана Ревкевича. Історія про непрості життєві перипетії двох закоханих пар вкотре зібрала аншлаг.
Правда ТУТ Львів

 

ВІДЕОАНОНС. ТЕАТР ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ. 10-21 ЧЕРВНЯ 2017

Відеоанонс. Театр імені Марії Заньковецької. 02-08 червня 2017

Заньківчанська "Ярославна" у Києві

26 травня в рамках Третього міжнародного фестивалю "Anne de Kiev Fest" Театр ім. Марії Заньковецької завітав до Києва з виставою "Ярославна - королева Франції" В. Соколовського. Дійство відбулося на Львівській площі просто неба біля пам'ятника Анні Київський.

ГАСТРОЛІ ЧЕРКАСЬКОГО ТЕАТРУ

Назва поеми цілком прозорий натяк на народну «Думу про втечу трьох братів з города Азова; із турецької неволі – про козаків Павлюка, Василя Томиленка і Сахна Черняка».

Відеоанонс. Театр імені Марії Заньковецької. 21-30 травня 2017

Книга "Марія Заньковецька" В.Корнійчука отримала щорічну премію Президента України

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №137/2017
 
Про присудження щорічної премії Президента України "Українська книжка року"
 
На підставі рішення Комітету зі щорічної премії Президента України "Українська книжка року" постановляю:

1. Присудити щорічну премію Президента України "Українська книжка року":
книжковому виданню "Марія Заньковецька" у номінації "За вагомий внесок у розвиток українознавства";