Стосунки на сцені

22.03.2017 Репортаж про прем'єру вистави "Чоловік моєї дружини" на телеканалі  "Правда. ТУТ" - http://pravdatyt.com/

Відеоанонс вистав театру 22-31 березня 2017

У театрі Заньковецької благодійники об'єднались для допомоги львівському митцю

В Національному театрі імені Марії Заньковецької 16 березня спільний концерт в рамках марафону #КУЧИНСЬКИЙ ОДУЖУЙ дали відомі львівські виконавці. Під час дійства відбулась церемонія нагородження переможців конкурсу "Благодійна Львівщина 2016".

Благодійний концерт на лікування Володимира Кучинського та церемонія вручення нагород конкурсу "Благодійна Львівщина 2016"

Відеоанонс Національного театру ім. М. Заньковецької 11-21 березня 2017 року

Комедія масок

     Режисер Богдан Ревкевич  поставив мюзикл  за мотивами п’єси італійського драматурга Карла Гольдоні «Слуга двом панам», написаної 1749 р. у жанрі комедії дель арте (комедія масок).  Захопливу історію про винахідливого юнака, котрий спромігся влаштувати щастя своїм двом панам за понад два з половиною століття ставили найкращі, найвідоміші театри світу.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: Культура
Газета: "ДЕНЬ" 
№36, (2017)
Комедія масок
Режисер Богдан Ревкевич  поставив мюзикл  за мотивами п’єси італійського драматурга Карла Гольдоні «Слуга двом панам», написаної 1749 р. у жанрі комедії дель арте (комедія масок).  Захопливу історію про винахідливого юнака, котрий спромігся влаштувати щастя своїм двом панам за понад два з половиною століття ставили найкращі, найвідоміші театри світу.

Нагадаємо, заньківчани не вперше звертаються до цього матеріалу — до репертуару театр брав цю комедію 1933 року, під час запорізького періоду. Роль Труффальдіно тоді грав один із співзасновників театру, легендарний Борис Романицький.

Богдан Ревкевич, для якого «Слуга двом панам» — уже сьома постановка у Театрі ім. М.Заньковецької, запросив на цю роль (у двох складах) Василя Коржука та Назарія Московця. Розповідає, що «поклав» око на п’єсу Гольдоні дуже давно. Згадав про прекрасний телефільм «Туффальдіно із Бергамо» з участю Костянтина Райкіна та Наталії Гундарєвої. «Чудовий сюжет, багато позитиву, звеличення кохання, зрештою — життєствердні мотиви й образи... Оце все привернуло мою увагу, — говорить режисер. — А те, що мені сподобалося найбільше у п’єсі Гольдоні, — гасло «не створюйте собі зайвих проблем, подивіться на них під іншим кутом», як Труффальдіно, і буде смішно...

Автор переносить події у Венецію, де карнавал... Крім того, включає у трагедійну основу персонажа, який просто хоче... їсти!»

Також, зазначає режисер, на його думку, глядачеві потрібно якомога більше позитиву — в контексті тих подій, які вже три роки відбуваються в Україні.

Роботи над виставою розпочалися в листопаді. Доволі багато часу зайняло переробляння прозового твору Гольдоні верлібром, що, говорить Ревкевич, додало праці акторам, але, на його думку, підняло творчу планку вистави.

Спромоглися у театрі й отримати дозвіл композитора Олександра Колкера на використання його партитури, а звучав музичний супровід у «живому» виконанні оркестру під орудою Богдана Мочурада (аранжування — Богдан Сегін).

Художник — Віолетта Макар, хореограф — Олена Балаян. Спеціально для «Труффальдіно» актори вчилися фехтувати (постановка боїв — Олександр Дідик). Неабияке враження на глядача справляла й світлова анімація, яку творили Діана Кук та Юлія Омеляновська і яка візуально дуже збагатила виставу. 

Багато праці мали й звукорежисери, позаяк доводилося вирівнювати звук, коли актори співали і промовляли. 

Перші прем’єрні вистави відбулися з переаншлагами. Наступний показ відбудеться 4 березня, але квитки розкуплені на всі вистави в березні.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: Культура
Газета: "ДЕНЬ" 
№36, (2017)

 

Відеоанонс. Театр імені Марії Заньковецької. 01-10 березня 2017

До прем'єри вистави "Труффальдіно з Бергамо"

На цьому тижні, а саме 24 та 26 лютого 2017 року, у Національному театрі імені Марії Заньковецької (вулиця Лесі Українки, 1) відбулась довгоочікувана  і аншлагова прем’єра вистави «Труффальдіно з Бергамо».
Ідучи на виставу, сюжет якої відомий за дуже сильною художньою стрічкою з зірковими акторами, не чекаєш бозна-чого і готуєшся порівнювати дві роботи та відшуковувати акторські і режисерські повтори та штампи. І дуже важко в цій ситуації режисеру створити неповторний цілісний образ, щоб передати своє бачення п’єси.

Відеоанонс вистав театру 21-28 лютого

Фото вистав режисера Богдана Ревкевича

Вже на цих вихідних актор театру імені Марії Заньковецької Богдан Ревкевич знову постане у якості режисера та покаже свою нову роботу «Труффальдіно з Бергамо» за Карло Гольдоні. Тим часом, пропонуємо декілька фотокадрів з відомих вже постановок Богдана, деякі з яких є в діючому репертуарі театру.
Отож, в очікуванні прем’єри… :