Петро Бенюк

народний артист України

Народився 4 березня 1946 року у селищі Битків, Надвірнянського району, Івано-Франківської області.
Освіта – Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого (1971 рік).
 
Кавалер Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня
Лауреат премії СТД України імені Мар’яна Крушельницького
Лауреат ІІІ Республіканського фестивалю-конкурсу читців гумору і сатири (1987 рік, Київ)
Лауреат І Всеукраїнського конкурсу читців гумору і сатири (1992 рік, Київ)
Лауреат Всесвітнього фестивалю гуцулів (1992 рік, місто Вижниця)
Лауреат Всесвітнього фестивалю гуцулів (1994 рік, місто Верховина)
 
Серед нагород:

  • Диплом «За кращу роль» Дмитра у фільмі  «Катруся», І Кінофестиваль «Молодість-71», Київ, 1971 рік;
  • Диплом ІІІ Всезоюзного фестивалю чеської драматургії в СРСР за роль Швейка у виставі театру імені Марії Заньковецької «Пригоди бравого вояки Швейка» за Гашеком, 1983 рік;
  • Диплом «За кращу комедійну головну роль» за роль Калитки у виставі «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого на V Регіональному фестивалі «Золоті оплески Буковини», Чернівці, 2009 рік;
  • Диплом «За кращу чоловічу роль другого плану» за роль Дмитра у виставі «Останній гречкосій» О. Огородника на ІХ Всеукраїнському фестивалі «Тернопільські театральні вечори. Дебют», Тернопіль, 2011 рік.
«Трибунал» А. Макайонок – Сиродоєв  
«В степах України» О. Корнійчук – Довгоносик, Гаркуша, Пуп
«Марія Заньковецька» І. Рябокляч – поліцмейстер  
«Називай мене матір’ю» Д. Урневічюте – Чорний, Клявас, Жайворонок
«Людина зі сторони» Г. Дворецький – другий чоловік
«Маленькі трагедії» О. Пушкін – Соломон  
«Глитай, або ж павук…» М. Кропивницький – Бичок  
«Принцеса і городник» В. Кшемінський – Король М’ясоїд Х
«Ніч на полонині» О. Олесь – Молодий Чугайстер
«Гайдамаки» Т. Шевченко – гайдамака  
«Біла хвороба» К. Чапек – перший асистент
«Здрастуй Прип’ять» О. Левада – Кирило Красьоха
«Суєта» І. Карпенко-Карий – Тарас Гупаленко
«Бременські музиканти» В. Шульжик – Отаман Малюк
«Прапороносці» О. Гончара – Маковей
«Коли мертві оживають» І. Рачада – Ад’ютант Тухачевського
«Невольник» Т. Шевченко – Неплюй
«Мартин Боруля» І. Карпенко-Карого – Степан Боруля
«Головний екзамен» І. Шамякін – Драмашка
«Дами і гусари» О. Фредра – Гжегож
«Під високими зорями» М. Зарудний – Круглик
«Тил» М. Зарудний – німець
«Украдене щастя» І. Франко – Шльома
«І змовкли птахи» І. Шамякін – Кирило
«Кришталевий черевичок» Т. Габбе – Блазень
«Срібна павутина» О. Коломієць – сержант
«Замшевий піджак» С. Стратієв – Бюрократ
«Дикий ангел» О. Коломієць – Крячко
«Нора» Г. Ібсен – Крогстад
«Вода з отчої криниці» В. Фальварочний – Професор
«Чари правдивої пісні» Б. Стельмах – Топчихліб
«Правда» О. Корнійчук – начальник станції
«Човен хитається» Я. Галан – Пипцьо  
«Звичайне чудо» Є. Шварц – Король  
«Під Золотим орлом» Я. Галан – Цупович  
«Комуніст» Є. Габрилович – Федір  
«Сон князя Святослава» І. Франко – Гостомисл  
«Житейське море» І. Карпенко-Карий – Крамарюк  
«Декамерон» Д. Бокаччо – Митридан, Лихвар
«Я дочка твоя, Вітчизно» В. Кошута – Гітлер
«Санітарний день» О. Коломієць – Вітряк
«Пригоди бравого вояки Швейка» Я. Гашек – Швейк
«Сюїта Журавського» О. Підсуха – Ковальський  
«Річард ІІІ» В. Шекспір – Кетсбі  
«Люди, яких я бачив» С. Смірнов – Шапкін  
«Кремлівські куранти» М. Погодін – Старший  
«Безприданниця» М. Островський – Робінзон  
«Олекса Довбуш» В. Босович – Ясенівський  
«Тартюф» Ж. Б. Мольєр – Оргон  
«Ой не ходи, Грицю» М. Старицький – Хома  
«Данило Галицький» В. Босович – Володислав  
«Арена» І. Фрідберг – Тоніно  
«Сьомий подвиг Геракла» М. Рощин – Периклімен  
«Танго» С. Мрожек – Едек
«Ой радуйся, земле» (український вертеп) – Дід  
«Народний Малахій» М. Куліш – Малахій  
«Павло Полуботок» К. Буревій – Галаган  
«Мотря» Б. Лепкий – Зеленський  
«Не вбивай» Б. Лепкий – Степовий дід
«Батурин» Б. Лепкий – Галаган  
«Василь Свистун» В. Герасимчук – Священик  
«На межі» Леся Українка – Хуса  
«Кнок» Ж. Ромен – Муске  
«Гамлет» В. Шекспір – Гробокоп  
«Тригрошева опера» Б. Брехт – Джонатан Пічем
«Маруся Чурай» Л. Костенко – Горбань  
«Хоробрий півник» Н. Забіла, Б. Янівський – Тхір  
«Оргія» Леся Українка – Префект  
«Сава Чалий» І. Карпенко-Карий – Жезніцький  
 
«На київському напрямку» – Кіностудія імені Олександра Довженка – солдат
«Вулиця 13 тополь» – хлопець з квитком
«Та сама ніч» – Офіціант Мелешко
«Земля, до запитання» – Кіностудія імені Максима Горького – Педро
«Секретар парткому» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Стародуб
«Туфлі з золотими пряжками» – Одеська кіностудія – стражник
«Багряні береги» – Одеська кіностудія – священик
«Колесо історії» – Одеська кіностудія – Корецький, Прокурор
«Таємниці старого Юра» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Степан
«Повернення «Баттерфляй» – гицель
«Прелюдія долі» – рибалка
«Князь Данило Галицький» – Одеська кіностудія – аббат
«Грамотний» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Тельнов
«Грішник» – начальник відділу кадрів
«Фантастична історія» – капітан
«Камінна душа» – отець Василій
«Генеральна репетиція» – поміщик Щербак
«Годинникар та курка» – Капельмейстер Курка
«Гори димлять» – «Укртелефільм» – товстун
«Допінг для ангелів» – Кіностудія імені Олександра Довженка – начальник ЖЕКу
«Червоне вино перемоги» – «Укртелефільм» – Звонарчук
«Погань» – Кіностудія імені Олександра Довженка – коренастий
«Відьма» – Месюра
«Тримайся, козаче» – Одеська кіностудія – Яр-Хмара
«Кисневий голод» – Кіностудія імені Олександра Довженка – полковник
«Кому вгору, кому вниз» – Студія «Рось» – Петро Бублик
«Санаторійна зона, або танго смерті» – родич
«Голод 33» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Шикрятов
«Увага! Відтми!» – Одеська кіностудія – Лепестюк
«Кішечка» – «Укртелефільм» – капітан міліції
«Повітряні пірати» – Одеська кіностудія – лейтенант міліції
«Імітатор» – Кіностудія імені Олександра Довженка – полковник
«Яма» – прокурор
«Ціна голови» – лікар
«Сорочка зі стьожкою» – Самжеренко
«Тарас Шевченко» – диякон
«Вперед, за скарбами гетьмана!» – генерал СБУ
«Злочин з багатьма невідомими» – «Укртелефільм» – Ян Яйко
«Роксолана» – Кізляр-Ага
«Вічне колесо» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Квятковський
«Пізнай себе, або характери для мужчин» – «Мосфільм» – Брасид
«Втрачений рай» – Студія «Дарзіні» за участі Кіностудія імені Олександра Довженка (Приз Ялтинського Кінофестивалю) – Летюк
«Дикий табун» – Студія «Дарзіні» (Золота медаль імені Лесі Українки) – Летюк
«Попіл «Фенікса» – Кіностудія імені Олександра Довженка – Мелешко
«Украдене щастя» – Студія «1+1» – голова сільради
«Серце світу» – Кіностудія імені Олександра Довженка, «Галфільм» –Буркотун
«Вчитель музики» – Продакшн Ю. А. – Матвій
 
«Сашко-реформатор, або Довженко починається» – Кіностудія імені Олександра Довженка (Золотий приз журі Міжнародного кінофестивалю в Дамаску, Сирія, 2009 рік) – Кооператор Рона
 
«Заграва» – Студія «Дарзіні» (Приз «Корона Карпат» та приз глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», Трускавець, 2011 рік; приз імені Олександра Ханжонкова та приз Спілки журналістів Росії «Золотий колокол», Міжнародний телефорум у Ялті) – Рассапончик
 
«Перший крок у хмарах» – Кіно PRO TV – Малецький
«Вовче сонце» – «Білорусьфільм» – Маестро Бенімецький  
 
  • «Коханий нелюб» Я. Стельмах - Онисим
  • «Сто тисяч» І. Карпенко-Карий - Калитка
  • «Останній гречкосій» О. Огородник - Дмитро
  • «Ісус, син Бога живого» В. Босович - Ірод, тетрарх Галілеї й Піреї
  • "Марія Заньковецька" І. Рябокляч - Погожев