Орест Гарда

заслужений артист України

Народився 3 серпня.
     
Освіта:


– театральна студія підготовки акторських кадрів при театрі імені Марії Заньковецької (1984 рік), викладачі майстерності актора – Юрій Єременко, Андрій Кравчук, сценічної мови – народна артистка України Любов Каганова, керівник курсу – народний артист України Богдан Козак, дипломна вистава – «Вечір французького водевілю» («Ляпас», «Мізантроп») Е. Лабіша, режисер Богдан Козак;
– Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет української філології (1995).
     
З 1984 р. працює в театрі.

Серед відзнак:

  • Диплом міжнародного фестивалю мистецтв ім. М. Булгакова (2004 рік);
  • Премія Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «Телетріумф», номінація: «Краща регіональна програма» - «історія шляхетного міста», ТРК «Люкс» (2006 рік);
  • Диплом Х фестивалю «Золоті оплески Буковини» - почесна відзнака «Лицар сцени» (2015 рік).

 
Доцент кафедри телебачення та радіомовлення, кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ імені Івана Франка. Викладач факультету журналістики, кафедри теле- та радіорежисури, предмет – «Основи дикторської майстерності».

Перший диктор Радіо «Воскресіння», за 20 років співпраці створено більше ніж 60 аудіокниг, серед яких:

  • Олександр Мень «Син людський», «Перші апостоли»
  • Іван Доброчинський «Листи Никодима»
  • Кардинал Іван Любачівський «Ранішні розважання», «Вірую в Єдиного Бога»
  • Валерій Шевчук «На полі смиренному»
  • Веренфрід ван Страатен «Де Бог плаче»
  • Іван Павло ІІ «Переступити поріг надії»
  •  Юліан Катрій «Пізнай свій обряд»
  • Святе Євангеліє
  • Ніколя де Мартіні «Ісус – приятель усіх»
  • Святий Іоан Золотоустий «Зібрання повчань» І, ІІ томи
  • Пауло Куельйо «Алхімік»
  • Франсуа Моріак «У що я вірую»
  • Антоні Пацьорек «Біблія для кожного на кожен день»
  • Жан Ваньє «Страх любити» та багато інших.

За час співробітництва з рекламними агенціями «Люкс», «Люкс М», «Львівська хвиля», «Галичина фільм» Орест Гарда здійснив дубляж та озвучку близько 470 фільмів.

Ще на ІІ курсі студії був активно задіяним у діючому репертуарі театру. Окрім масових сцен були зіграні ряд ролей:
 
 «Пригоди Швейка» Я. Гашек – хворий  
 «Котигорошко» А. Шиян – Водяник , слуга Водяника
 «Люди, яких я бачив» С. Смірнов – Суботін  
 «Я дочка твоя, Вітчизно» В. Кошута – Новосельцев  
 «Олекса Довуш» В. Босович – пан, поляк
 «Кремлівські куранти» М. Погодін – 1-й безпритульний
 «Отелло» В. Шекспір – Монтано  
 «Ой не ходи, Грицю» М. Старицький – 1-й парубок
 «Данило Галицький» В. Босович – Лев  
 «Спокуса Хоми Брута» В. Врублевська – селянин  
 «Діти Арбату» А. Рибаков – 1-й студент
 «Дикий ангел» О. Коломієць – Клоков, Вілля
 «По щучому велінню» М. Кропивницький – Вісник, Гаврило,  Батько, Король, фокусник
 «Богдан Хмельнийцький» О. Корнійчук – Оран Бей
 «Марія Заньковецька» І. Рябокляч – студент, ад'ютант
 «Украдене щастя» І. Франко – кум, перший парубок
 «Іменем землі і сонця» Й. Друце – Йон  
 
 
Після закінчення Студії:
 
 «Звичайна горошина» В. Данилевич, О. Косинський – принц Артур
 «Так переможемо» М. Шатров – член ЦК
 «Безталанна» І. Карпенко-Карий – Степан  
 «Арена» А. Фрідберг – Панчо (перша роль після повернення з армії)
 «Сьомий подвиг Геракла» М. Рощин – Філіпп  
 «Гайдамаки» Т. Шевченко – гайдамака, Старшина
 «Коза Дереза» М. Лисенко – вовчик, ведмедик
 «Штани» Ф. Дунаї – Лаці  
 «Ой радуйся земле» вертеп – чорт  
 «Згадайте, братія моя...» Т. Шевченко – вартовий  
 «Народний Мадлахій» М. Куліш – санітар  
 «Чорна пантера» В. Винниченко – Блек, Кардинал
 «Павло Полуботок» К. Буревій – Меншиков, Остап
 «Пан Коцький» М. Лисенко – вовк, ведмедик
 «Орфеєве чудо» Леся Українка – раб  
 «Наталка-Полтавка» І. Котляревський – Микола  
 «Мотря» Б. Лепкий – Войнаровський  
 «Кармен» П. Меріме – Хосе  
 «Не вбивай» Б. Лепкий – Меншиков  
 «Батурин» Б. Лепкий – Меншиков  
 «Макбет» В. Шекспір – Малкольм, Дональбайн
 «Василь Свистун» В. Гарасимчук – Антін  
«Під золотим орлом» Я. Галан – Том  
«Забути не можна» – журналіст  
«Ромео і Джульєтта» В. Шекспір – Тібальд  
 «Рисове зерно» А. Ніколаї – Лучано  
 «Андрей» В. Герасимчук – польський офіцер
 «Я камінь з божої праці» О. Ольжич – художнє читання
 «На межі» Леся Українка – Ардент  
 «Хазяїн» І. Карпенко-Карий – Петро  
 «Ніч на полонині» О. Олесь – Іван  
 «Кнок» Ж. Ромен – перший парубок
 «Дім божевільних» Е. Скарпетти
 «Коляда» – колядник
 «Гамлет» В. Шекспір – Розенкранц  
 «Се Ля Ві» Н. Ковалик – Федір  
 «Тригрошова опера» Б. Брехт – Філч  
 «У неділю рано зілля копала...» О.Кобилянська – танці, співи, музика
 «Моя професія – сеньйор з вищого світу» Д. Скарнеччі, Р.Тарабузі – Ніколо  
 «Пітер Пен» Дж. Баррі – Старкі, Чекко
 «Погляд вічності» Т. Шевченко, Р. Лубківський – художнє читання
 «Коханий нелюб» Я. Стельмах – Степан  
 «Хоробрий півник» Н. Забіла – пес Пірат
 «Криваве весілля» Ф.Г.Лорка – Леонардо  
 «Два кольори» Д. Павличко – художнє читання
 «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» М. Кропивницький – Охрім, Борис
 «Політ над гніздом зозулі» К.Кізі, Д.Вассермен – Гардінг  
 «Івона, принцеса бургундська» В. Гомбрович – принц Філіпп
 «Кайдашева сім'я» І.Нечуй-Левицький – Карпо  
 «Любий друг» Г. де Мопассан – Жорж Дюруа
 «Запрошення в замок» Ж. Ануй – брати близнюки Орас та Федерік
 «Любов і мундир» Ф. Мольнар – Ковач  
 «Хелемські мудреці» М. Гершензон – Реб Цодек
 «Сава Чалий» І. Карпенко-Карий – Грива, гайдамака
 «Валентин і Валентина» М.Рощин – капітан Гусєв
 «Замшевий піджак» С.Стратієв – бюрократ  
 «Комедіанти» А.Баранга – Михай   
 «Три ідеальні подружжя» А.Касона – Густаво Ферран
 
 
 
1990–1996 роки – «Час збирати каміння» – режисер Володимир Андрущук, «Укртелефільм», 8 серій – Ян Шиманський
 
1991 рік – «Павло Полуботок» - «Укртелефільм» – князь О. Меншиков
 
1992 рік – «Для домашнього вогнища» – режисер народний артист України Борис Савченко – австрійський офіцер
 
1995 рік – «Атентат. Осіннє вбивство в Мюнхені» – режисер Олесь Янчук, Кіностудія ім. О. Довженка – охоронець С. Бандери
 
1995 рік – «Ісус, син Бога живого» – Галичина фільм – Апостол Пилип
 
2006 рік – «Таємниці маестро Березовського» – режисер Микола Федюк, «Укртелефільм» – Начальник в’язниці
 
2008 рік – «Владика Андрей» – режисер Олесь Янчук, Кіностудія ім. О. Довженка – Священник
 
2014 рік – «Гетьман» – режисер Валерій Ямбурський, Студія «Злагода» – Коронний гетьман Микола Потоцький
 
2015 рік – «Маестро» – режисер Едуард Паррі, Star-Media ­– майор КДБ
 
2015 рік – «Selfieparty» – режисер Любомир Левицький, Vitamin film studio – Декан Новак
 
  • «Хелемські мудреці» М. Гершензон – Реб Цодек
  • «По щучому велінню» М. Кропивницький - Батько
  • «Ісус, син Бога живого» В. Босович - Пилип
  • «Блазні мимоволі» О. Огородник - Степан Заєць
  • «Останній гречкосій» О. Огородник - Аристарх
  • «Ханума» А. Цагарелі - Коте
  • «Мина Мазайло» М. Куліш - Дядько Тарас
  • «Неаполь-місто попелюшок» Н. Ковалик - Роберто
  • «Коханий нелюб» Я. Стельмах - Степан
  • "Безодня" О. Огородник - Назар
  • «Голий король» Є. Шварц - Міністр ніжних почувань