Людмила Никончук

народна артистка України

Освіта – Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого (курс Михайла Михайловича Карасьова).
 
Лауреат Всеукраїнського конкурсу на краще виконання ролі Наталки-Полтавки.

 «Гуцулка Ксеня» Я. Барнич – гуцулка Ксеня
 «Безталанна» М. Кропивницький – Варка  
 «Кармен» П. Меріме – Кармен  
 «Ой, не ходи Грицю, тай на вечорниці» М. Кропивницького – Маруся Чурай 
 «Моя професія – сеньйор з вищого світу» Д. Скарначчі, Д. Тарабузі – Єлена  
 «Мужчина» Г. Запольська – Ніна  
 «Роки блукань» О. Арбузов – Зойка Толоконцева
 «Суєта» І. Карпенко-Карий – Дарина
 «Провінціалки» Я. Стельмах – Світлана  
 «Арена» І. Фрідберг – Марія  
 «Спокуса Хоми Брута» В. Врублевська – Паляничниця  
 «Танго» С. Мрожек – Аля  
 «Дами і гусари» О. Фредра – Юзя  
 «Ой, радуйся, земле» – колядниця
 «Народний Малахій» М. Куліш – Оля  
 «Павло Полуботок» К. Буревій – Настя Скоропадська
 «Рисове зерно» А. Ніколаї – Маттея  
 «Кнок» Ж. Ромен – жінка у фіолетовому
 «Мотря» Б. Лепкий – Кочубеїха  
 «Не вбивай» Б. Лепкий – Кочубеїха  
 «Батурин» Б. Лепкий – Кочубеїха  
 «Вода з отчої криниці» – Меценатка   
 «Звичайне чудо» Є. Шварц – Кет  
 «Життєйське море» І. Карпенко-Карий – Райська, Надя
 «Смерть Тарєлкіна» О. Сухово-Кобилін – Марвуша  
 «Філумена Мартурано» Е. де Філіппо – Лючія  
 «Човен хитається» Я. Галан – молода дівчина
 «По щучому велінню» М. Кропивницький – Циганка
 «В степах України» О. Корнійчук – Катерина  
 «Сюїта Журавського» О. Підсуха – дівчина
 «Не зрадь себе» Л. Сергєєв – Марина
 «Санітарний день» О. Коломієць – Надя  
 «Декамерон» Дж. Бокаччо – Амброуджія, Імогена, Лауретта, Лізетта
 «Проводимо експеремент» В. Черних – Осіпова  
 «Звичайна горошина» В. Данилевич – Марцеліна  
 «Чари правдивої пісні» Б. Стельмах – Брехня  
 «Гайдамаки» за Т. Шевченком – думи поета
 «Коза-дереза» – Коза-дереза
 «Маруся Чурай» Л. Костенко – солістка вокалу
 Концерт «Згадайте братія моя» – вокал
 Концерт «В сім’ї вольній, новій» – вокал
 «Шаріка» Я. Барнич – Лідія Кусинська
 «Дім божевільних» Е. Скарпетті – Кончетта  
 «Тригрошова опера» Б. Брехт – Поллі Пітчем
 «Професіонал» Д. Ковачевич – Марта  
 «Криваве весілля» Ф. Г. Лорка – Мати  
 «Політ над гніздом зозулі» К.Кізі, Д.Вассермен – сестра Ретчед
 «Кайдашева сім'я» І. Нечуй-Левицький – Кайдашиха  
 «Маскарад» М. Лермонтов – танці  
 «Пригоди Швейка» Я. Гашек – коханка  
 «Котигорошко» – перша змія
 «Ромео і Джульєтта» В. Шекспір – Мамка  
 «Привітай же мене, моя Україно» – солістка
 «Олекса Довбуш» В. Босович – Дзвінка   
 «Комуніст» Є. Габрилович – Анюта
 «Лис Микита» – Заєць
 Різдвяний концерт – Арія Оксани із опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського
 «Замшевий піджак» С. Стратієв – дружина Застряглого
 
Кінофільми:

1981 рік – «Право керувати» – режисер Михайло Терещенко – Таня
1989 рік – «Сіроманець» – режисер Петро Марусик – Марія
1989 рік – «Кам’яна душа» - режисер Станіслав Клименко – Оксана
1990 рік – «Меланхолійний вальс» – режисер народний артист України Борис Савченко – Марія
1993 рік  – «Час збирати каміння» – Олена
 
Телефільми:
 
«Іван Франко» – Ольга, дружина І. Франка (режисер В. Мартинюк)
«Ромео і Джульєтта» – Марієтта
«Філумена Мартурано» – Лючія 
  • "За двома зайцями" М. Старицький - Секлита