Про Театр


Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької – один з найдавніших театрів на Україні та на пострадянському просторі. Він має дві дати народження. Вперше театр народився у 1847 році у Львові (Лемберг), який належав айстро-угорській імперії, відомий у тогочасному світі граф Скарбек відкрив театр, який входив у трійку найкращих театрів Європи ХІХ ст. поряд з Ла Скала та Паризькою Оперою. Другою датою народження слід вважати 1917 р., адже саме у той час було засновано сучасний театр ім. М. Заньковецької у місті Києві.

За свою історію на сцені театру виступало багато відомих акторів та митців, а саме: Сара Бернар, Лесь Курбас, Александр Загоров, Панас Саксаганський, Ніколо Паганіні, Ференц Ліст тощо.

З 1933 р. театр мандрує по Україні і отримує приміщення в Запоріжжі, аж до початку Другої світової війни. Протягом 1940-1944 років театр гастролює по лінії фронту, даючи вистави та концерти для солдат, щоб підтримати дух та допомогти зняти психологічну напругу.

З 1944 року театр приїздить до Львова і займає будівлю колишнього театру графа Скарбека. У столиці західної України починається нове життя трупи, яке виводить сучасний театр у ранг провідного театру нашої держави. Неперевершена майстерність творчого складу та велика адміністраторська робота відкривають нові обрії розуміння сучасного театру.

Нове життя театру, його найкращий час, починаються з 1997 року, коли генеральним директором стає Олександр Мацяк, а художнім керівником Федір Стригун. Ці люди не тільки підняли статус театру, але й відкрили нові обрії до розуміння сучасного мистецтва заснованого на класичній базі акторської гри Станіславського. Ще одним досягненням є відкриття факультету Культури і мистецтв у Львівському Національному університеті ім. І. Франка провідним актором нашого театру Богданом Козаком.

Змінюються покоління та люди, але наша робота, завдання залишаються незмінними – це приносити радість глядачам, допомагати їм подивитись на тисячі варіантів людських стосунків та життів і відкрити для себе неймовірний та безмежний світ театру. Ми пишаємося з того, що на сценах нашого театру (малій та великій) грають талановиті та пристрасні актори. Ми пишаємось з того, що наша адміністративна команда працює над розвитком театру орієнтовного на Європу. І нарешті, ми пишаємось, що наш театр – другий за популярністю у нашій Країні і є вельми шанований друзями та колегами з Польщі, Румуні, Росії, Канади та США.

Деякі фестивалі у яких ми приймал участь:

  1. 1. Expozatia internationala tilatelico “PHilexfrance’82 ”, Paris, France.
  2. 2. IX International Festival of Theatre ethnic minority, Ukraine.
  3. 3. “Ethno Dio field”, Ukraine.
  4. 4. 2006 International theatre festival BITEI by Eugene Ionesco, Chisinau, Moldova. (The best play).
  5. 5. 2007, 2010 “The stage of humanity”, Cherkassy, Ukraine.
  6. 6. 2008 International theatre festival “The Theatre by Chekhov”, Yalta, Ukraine
  7. 7. 2009 II International festival of music, art and folk, Poland. (First place).

Etc.